Відбудовою Тростянця займатиметься австрійська компанія

/ Події /

Австрійська інженерно-будівельна компанія iC consulenten ZT GmbH створить концепцію з відновлення міста Тростянець, що на Сумщині. Її розроблятимуть відповідно до міжнародних стандартів.

Про це повідомив очільник міста Юрій Бова.

Під час зустрічі у Відні представники місцевої влади домовились із партнерами про спільне напрацювання майстер-плану, який передбачатиме стратегічне просторове проєктування Тростянця й буде націлений на розвиток міста. 

Представники компанії з міським головою Тростянця Юрієм Бовою (у центрі) . Фото: iC consulenten Ukraine

Під час розроблення концепції фахівці опиратимуться на екологічні та безпекові аспекти із врахуванням комфорту. Зокрема, мова йде про гармонійне поєднання архітектури міста, комплексний підхід до вирішення соціальних потреб та зменшення впливу на навколишнє середовище.

Компанія заявляє, що цей документ відповідатиме вимогам сучасного містобудування і розвитку. Завдяки його створенню Тростянець стане інвестиційно привабливим містом.

Такий вигляд мало місто після деокупації. Фото: Дмитро Живицький

За словами Юрій Бови, iC consulenten ZT GmbH розроблятиме майстер-план безкоштовно. Його створення займе близько 3-4 місяців. 

Варто зазначити, що з 2 березня Тростянець перебував під контролем російських військових. ЗСУ звільнило місто від окупації 26 березня. 

Унаслідок дій армії рф знищено значну частину міської інфраструктури. Зокрема, зруйновано низку магазинів у центрі міста, банки, склади та аптеки. Крім того, зазнали руйнацій модерністський вокзал та його площа, житлові будинки, лікарня, прокуратура та музей.

Модерністський вокзал у Тростянці. Зображення: Ukrainian Modernism

До слова, відновлювати вокзал і вокзальну площу буде Укрзалізниця, заявив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.

iC consulenten ZT GmbH – компанія, що займається проєктами у сфері будівництва, управління транспортом, охорони праці та охорони навколишнього середовища. в Україні її фахівці здійсювали технагляд за будівництвом вантового мосту в Запоріжжі.

 

 

Читайте також

В Україні пропонують перейменувати всі вулиці Пушкіна на честь Стівена Кінга

Нагадує політ світлячків: у Нідерландах створили новий безшумний феєрверк

Офіційно: Фонд Нормана Фостера створить план відбудови Харкова до кінця червня