В Україні зареєстрували петицію з вимогою офіційно перейменувати “росію” на “московію”

/ Україна /

Пропозицію за добу підтримали понад 1000 підписантів. 

Відповідне звернення 23 листопада зареєструвала Шахворостова Валерія. 

“Історичною назвою Росії є Московія. Те саме стосується державних утворень Московського князівства, Московського царства, імперії. Ця назва вживалась в європейських і в деяких азійських мовах. На багатьох історичних мапах XVI—XIX ст., які виготовлялися в Європі до і після перейменування Московського царства на Всеросійську імперію, також фігурує ця назва”, – пояснює авторка.

Пані Валерія нагадує, що росія існує лише 301 рік, адже 22 жовтня 1721 року цар Петро І проголосив московське царство “российской империей”.

Мапа України від французького інженера і картографа Гійома Левассера де Боплана 1680 року

“Для іноземців назви “Rus” (як позначалася Київська Русь на мапах) та “Russia”, “Russie”, “Russland” (як позначалася Росія) виглядають майже тотожно, ніби це назва однієї держави, яка зазнала певних змін із плином часу та під час перекладів на різні мови. Це призводить до плутанини на міжнародному рівні. Пишуться художні книги, знімаються фільми, де Росія представлена як Русь, що неприпустимо”, – підкреслює авторка петиції. 

Назва ж “Україна” (Ukraina) трапляється ще у 1680 році, себто на 41 рік раніше, ніж з’явилася назва “росія”. Йдеться про згадку мапі французького військового інженера і картографа Гійома Левассера де Боплана (на основі генеральної карти 1648 року). На цій самій мапі позначено розташування і московії – Moscovia Pars. 

Скрін із сайту Petition.president.gov.ua

“Петро І вкрав назву Русі, за ним Катерина ІІ переписала історію, виправивши все, що стосувалася Російської Імперії, на перемоги та здобутки, а все що стосувалося України старанно винищувала, і не лише на папері. Тепер їхню традицію продовжив диктатор сучасної Російської Федерації. На нас лежить відповідальність за повернення собі своєї ідентичності та своєї історії”, – підсумовує Шахворостова.

За добу петиція зібрала понад тисячу підписів із 25 тисяч необхідних.

Підтримати ініціативу можна тут

 

 

Читайте також

Кияни просять знести одразу три недобудови в столиці – петиції

Мешканці зруйнованого дроном будинку на Жилянській планують самотужки його відновити

Пішоходи та водії столиці вимагають під’єднати усі світлофори до резервного живлення