У Відні реконструювали площі, аби зробити простір влітку менш спекотним

/ Події /

У результаті реконструкцій австрійська столиця нині має значну кількість зелених насаджень та дощувальну систему.

Завдяки такому рішенню температура на облаштованих територіях стала нижчою на 6 градусів, пише White Mad. Мова йде про парки Ельзе-Фельдман та Естерхазіпарк, реконструкцію яких розпочали у 2018 і завершили напередодні. 

Проєкти щодо створення функціональних зелених зон на цих територіях розробляли на основі громадських обговорень і переговорів з місцевими установами й асоціаціями.

Оновлений вигляд громадського простору у Відні (Естерхазіпарк). Фото: PID / Futhner

У межах будівництва парку Ельзе-Фельдман перекрили одну з прилеглих вулиць та перетворили її на сквер з десятками дерев та кущів. Там облаштували громадський простір та велодоріжки.

Охолоджувальні системи повітря. Фото: PID / Futhner

Площу Естерхазіпарку облаштували фонтанами, які працюють за принципом зрошувальних систем. Вони створюють прохолодний туман, завдяки чому знижується загальна температура у навколишньому середовищі. 

Такий вигляд мають оновлені зони для відпочинку. Їх розробляли з урахуванням показників ефективності щодо зменшення впливів спеки. Фото: PID / Futhner

Для того, аби встановити систему так званого “водяного туману”, довелось повністю демонтувати тротуар і прокласти нову каналізацію. Поряд з фонтанами змонтували зони для відпочинку у вигляді лав із конструкціями для затінення. Таким чином температурний показник знизився на 6 градусів, порівняно з іншими частинами міста. 

Завдяки конструкціями вдається створювати затінок для містян. Фото: PID / Futhner

За словами місцевої влади, кількість подібних проєктів у Відні буде збільшуватись, адже зелені насадження та нові парки сприяють зниженню температури по всьому міському простору та допомагають боротися з наслідками кліматичних змін.

 

 

Читайте також

“Зелене” місто та центр освіти: стали відомі деталі Генплану Харкова від Фостера

МАФи біля столичних станцій метро та зупинок перенесуть на інші локації

Як занедбаний 600-річний храм в Іспанії перетворили на громадський простір – фото