Про це повідомляють у громадській ГО Мапа Реновації.
Ворожі обстріли 2 березня нанесли значну шкоду фасаду, спальним приміщенням та навчальним аудиторіям.
“Будівлі корпусу є свідками епохи і зберігають історичну пам’ять сумчан: їхні стіни були домом для поколінь кадетів, яких згодом репресували чи заслали подалі з Сум під час радянської влади.
У цих корпусах навчалися майбутні захисники України як у війнах проти більшовиків чи Другій світовій, так і у сьогоднішній війні. Частина будівель корпусу також є офіційними пам’ятками історії та архітектури”, – зазначають у повідомленні.
Сумський кадетський корпус імені Харитоненка звели у 1899-1900 роках за кошти місцевих цукрозаводчиків Івана та Павла Харитоненків. Вони безоплатно надали 50 десятин землі та 500 тисяч рублів на споруду.
З 1900 року приміщення функціонувало як кадетський корпус, однак у 1918 радянська влада його закрила. Влітку цього ж року Павло Скоропадський відновив діяльність корпусу, але з падінням гетьманської влади його закрили остаточно.
За часи незалежної України на території корпусу був Військовий артилерійський факультет, який згодом змінили на Науковий центр бойового застосування ракетних військ і артилерії Сумського державного університету, який працював донині.
Читайте також
Близко півтижня активісти блокують фури, які прямують через польсько-білоруський кордон до рф
Які квартири в Україні тепер варто купувати, зважаючи на сусідство з рф? 17 заміток архітектора
Зеленського просять позбавити почесних звань артистів рф, які підтримали війну в Україні