У португальському місті школярі “штрафуватимуть” водіїв, що неправильно паркуються

За некоректне паркування автівок діти роздаватимуть спеціальні штрафи-зауваження.

Ініціативу запровадили у португальському муніципалітеті Коїмбра у рамках Європейського тижня мобільності. Вона не передбачатиме фінансових санкцій та призначена лише для того, щоби “присоромити” водіїв-порушників, пише The Mayor із посиланням на місцевий відділ мобільності, транспорту та транзиту.

До акції залучили учнів 3-4 класів. Їм роздали спеціальні блокноти з протоколами дорожнього руху, які згодом діти будуть розміщувати на неправильно припаркованих автомобілях. Подібну ініціативу муніципалітет вже випробовував у 2018 році, однак тоді у ній брали участь лише декілька шкіл. Нині ж масштаби вирішили розширити.

Діти виписуватимуть для порушників штрафи-зауваження. Фото: Depositphotos

У блокнотах для штрафів позначатимуть різні порушення, зокрема, паркування на тротуарі, на пішохідному переході, у місцях, відведених для людей з інвалідністю, поблизу зупинок громадського транспорту тощо. Перед цим для маленьких інспекторів у школі проведуть ознайомчі лекції щодо правил дорожнього руху.

За словами керівника відділу мобільності Тіаго Кардозо, ідея також полягає у тому, щоб у майбутньому започаткувати програму дорожньої освіти у школах.

 

Фото на головній: Playingout.net

 

 

Читайте також

Рівень забруднень зменшився на 90%: результати акції “Неділя без автомобіля” у Брюсселі

Київрада проситиме ВР врегулювати рух портативних видів транспорту з електромотором

Uber запускає додаток для людей, які рятують культурну спадщину