У Парижі проведуть референдум щодо заборони електросамокатів

Місцева влада Парижу оголосила про проведення опитування щодо заборони електросамокатів на вулицях міста, яке відбудеться 2 квітня. 

Очільниця Парижа Анн Ідальго оголосила, що вона дозволить громадянам вирішити, чи залишати двоколісні транспортні засоби на вулицях міста, чи заборонити їх, пише The Mayor.

Особисто Ідальго хоче відмовитися від електросамокатів, але це питання, на її думку, мають вирішити жителі, оскільки воно викликає розбіжності.

Ці транспортні засоби набули значної популярності через доступність, яка дозволяє швидко пересуватися містом, не завдаючи багато шуму та зайвих викидів. З іншого боку, їхнє використання може бути небезпечним, і про це свідчить велика кількість аварій, що призводять до травмування та навіть смертельних випадків. Крім того, неправильно припарковані скутери є перешкодою для доставки або безпечного проїзду тротуаром.

Фото: Christina Spinnen/Unsplash

Ці проблеми торкнулися і Парижа, де місцева адміністрація намагалася різними способами приборкати хаос, спричинений електричними двоколісними транспортними засобами. Видання зазначає, що кількість ліцензій за останні три роки на надання таких послуг була скорочена з 12 до 3 компаній.

Адміністрація також обмежила швидкість руху скутерів і ввела правила їхнього паркування, проте скарги на використання електроскутерів продовжують накопичуватися.

Таким чином це буде перший місцевий референдум, організований французькою столицею після перегляду Конституції 2003 року. І лише в одному місті країни проводилося голосування з питання транспортної політики. У 2011 році у Страсбурзі жителів запитали, чи обмежувати швидкість транспортного засобу до 30 км/год. Тоді мешканці проголосували проти.

 

 

Читайте також:

Ірландія спрямує €2,5 млрд на реновацію дефектних житлових будинків

В Амстердамі облаштували підводний велопаркінг на 7000 місць

Уряд Мальти інвестує €700 млн в озеленення острова