У двох громадах на Львівщині облаштують житло для переселенців

Мінімістечка планують збудувати в Миколаївській та Жовківській громадах.

Українські девелопери створили проєкт модульного житла LeoStates, де зможуть поселитись близько двох тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Задля втілення ініціативи об’єдналися TOKA, BLS та Благодійний фонд “У НАС Є СИЛИ”.

Евакуаційні хаби будуватимуть відповідно до вимог ООН. Окреме житло площею 15 м2 з підведеними комунікаціями розраховане на двох або чотирьох осіб. На території 1-3 гектарів можуть розмістити до 250 будиночків.

Серед переваг цього помешкання – стійкість до морозів і спеки, компактність та мобільність. Монтаж одного такого хабу займає чотири години, а термін його використання сягає понад 10 років. До того ж його можна з легкістю перемістити у будь-який інший регіон, де відновлення житлового фонду потребуватиме більше часу.

“Нам важливо не створити ефект “гетто”, тут кожен будиночок буде обладнаний усім необхідним: туалетом, душем, плиткою для приготування їжі. На території хабу буде розміщений медичний пункт, пральня, wi-fi. А саме містечко буде збудоване близько до міської інфраструктури. Такий принцип житла вже випробували в Сирії – це світовий стандарт для переселенців”, – розповів керівник проєкту Станіслав Луцкович для видання “Наші гроші.Львів”.

Наразі мінімістечка планують розташувати у двох громадах на Львівщині – Жовківській та Миколаївській.

До слова, у першій будівництво комплексу евакуаційних хабів об’єднають зі створенням технопарку в промисловій зоні. Таке рішення відкриє можливість забезпечити людей, які вимушено покинули свої домівки через війну, великою кількістю робочих місць.

Ініціативу також підтримали IT-компанії, які наразі готові проводити для переселенців навчання.

Бюджет LeoStates оцінили у 3 мільйони євро, зокрема вартість одного модуля для 4 осіб з усіма комунікаціями складає близько 10 тисяч євро. Приблизний термін виконання – 2 місяці. 

Нині проєкт перебуває на етапі збору коштів та оформлення проєктно-кошторисної документації.

 

 

Читайте також

Білоруські партизани продовжують вести “рейкову війну” проти російських окупантів

$100 млн за 9 днів: завдяки грі Fortnite зібрали рекордну суму для України

Через заклик про вихід з ринку рф Leroy Merlin розірвала зв’язки з українськими співробітниками