У Дорсеті занедбані сільські сараї XIX століття переобладнали в будинки відпочинку

Лондонська студія Clementine Blakemore Architects відремонтувала занедбані сільськогосподарські будівлі 19-го століття в Дорсеті, перетворивши їх на будинки відпочинку.

Будинки відпочинку, переобладнані з кам’яних і цегляних сараїв 19-го століття, були спроєктовані Clementine Blakemore Architects, пише Dezeen.

«Існуючі будівлі були повністю занедбані та були на межі руйнування, дерев’яні ферми даху та кам’яні стіни руйнувалися», — сказала директорка студії Клементина Блейкмор.

Фото: Lorenzo Zandri

За її словами, амбіція полягала в тому, щоб відреставрувати та оновити будівлі таким чином, щоб зберегти сільськогосподарський характер існуючої ділянки, покращивши її екологію та біорізноманіття, та водночас дозволити цілковито нове використання приміщень.

Навколишній ландшафт був засаджений лише місцевими видами рослин. У внутрішньому дворику Wraxall Yard розташовано п’ять будинків для відпочинку. У кожному котеджі є ванна кімната, кухня та обідня зона, а також одна або дві спальні.

Фото: Lorenzo Zandri

Видання зазначає, що всередині інтер’єри дарують відчуття домашнього затишку. Тут є елементи, які пристосовані для гостей з різними формами обмежених можливостей.

«Тут є багато доступних функцій підтримують користування інвалідним кріслом, наприклад, кухні зі стільницею, що регулюється по висоті, і неглибокою ізольованою раковиною, щоб гості могли залізти під неї, не ризикуючи обпекти ноги», – сказала Блейкмор.

Фото: Lorenzo Zandri

Також студія приділила увагу і людям з порушеннями зору та слуху. Наприклад, колір усіх дверних ручок контрастує з навколишнім матеріалом, і за запитом можна налаштувати вібраційну пожежну сигналізацію.

«Ми наполегливо працювали, щоб усі доступні функції були ретельно визначені та деталізовані, щоб добре інтегрувати їх у загальний дизайн та зробити настільки привабливим і елегантним, наскільки це можливо», – продовжила вона.

Фото: Lorenzo Zandri

У кожній спальні є регульовані по висоті ліжка, а одна спальня також пропонує підйомний доступ до окремої ванної кімнати через доріжку вздовж нижньої частини відкритої дерев’яної ферми.

Раковини з інтегрованими ручками та регульовані стільниці у ванних та кухнях пропонують достатньо місця для інвалідного візка.

Фото: Lorenzo Zandri

Інші будівлі на ділянці, що простягається з півдня від двору, були перетворені на майстерню та громадський простір. Тут також розташований відкритий фермерський двір, в якому гості під час відпустки можуть комунікувати з тваринами на фермі.

Фото: Emma Lewis

Від моменту відкриття громадський простір безкоштовно проводив заходи для місцевих жителів, а будинки будуть використовуватися протягом наступного року для організації відпочинку місцевих людей з обмеженими можливостями.

 

 

Читайте також:

У Братиславі колишню теплову станцію модернізували під коворкінг і культурний центр

На Балі старий літак Boeing перетворили на бутік-готель

Snøhetta завершила реконструкцію небосяга 550 Madison, зведеного у Нью-Йорку 40 років тому