Shopping center instead of the Dmitriev manor: the court did not support the defenders of the historic building

/ Ukraine /

Тепер комплекс цінних споруд повернули власнику, який планує звести там торговий центр. 

About this reports the громадська організація “Мапа реновації”.

“Суд прийняв рішення не на користь садиби Дмитрієва, громади та Київської міської прокуратури. Тож комплекс пам’яток тепер знову у власності ПП “Конвалія-нерухомість”, яка доводить його до руйнації. Нагадаємо, що власники садиби мріють бачити на її місці ТРЦ”, – йдеться у публікації. 

“Суддя Північного апеляційного господарського суду Тетяна Разіна скасувала рішення про повернення до комунальної власності Садиби Дмитрієва 19 століття на Подолі. П‘ять унікальних пам’яток історії та культури дісталися ПП “Конвалія-Нерухомість” завдяки шахрайській схемі з інвест-проектом при Черновецькому у 2009-2010”, – adds депутатка Київради Ксенія Семенова й анонсує касацію. 

Активісти просять моніторити ситуацію довкола архітектурних об’єктів, щоби оперативно зреагувати, адже нині ризик демонтажу пам’ятки доволі високий. 

“Так, новини невтішні. Але ми ще поборемося разом з вами за повернення комплексу пам’яток на Хорива, 2 у власність міста!” – обіцяють представники організації. 

Image: Map of Renovation

Нагадаємо, напередодні громада разом з Київською міською прокуратурою виграла судову справу першої інстанції і повернула комплекс пам’яток на Хорива, 2 у власність міста. Таке рішення суд ухвалив через порушення процедури реєстрації майна та неналежне утримання пам’яток.

However, the owner of the buildings, PP "Konvaliya-Nerukhomist", sent an appeal to the Northern Commercial Court of Appeal, which, as a conclusion, did not support the defenders of the architectural monument. 

Horyva Estate is a complex of 2014th century buildings located in Podil. Since XNUMX, the buildings have been included in the register of architectural monuments of local importance.

 

Main image: Map of Renovation

 

 

Read also

The Supreme Court canceled the decision regarding the legality of depriving the Rodin manor of the status of a monument

"There are chances if you fight." The court did not allow the construction of a shopping center on Poštova Square

The court did not satisfy the claim of the architect of "Kvitiv Ukrainy" Mykola Levchuk