Стартувала виставка «Медіазалежність. Українська версія»

/

20 листопада Національний центр «Український дім» відкрив нову виставку сучасного мистецтва відомої кураторки Вікторії Бурлаки, яка провела глибоке дослідження аспекту постмедійності в українському мистецтві від 80-х років до сьогодні.

«Медіазалежність — це хвороба часу. Все і всі зараз до неї схильні — у тому числі, і мистецтво, — розказувала Вікторія Бурлака. — Років десять я спостерігала за оптичними трансформаціями сучасного мистецтва, писала, аналізувала. На перший погляд, досить дивний вийшов у нас мікс — я ретельно намагалася перемішати вчора і сьогодні постмедійного мистецтва — класиків і початківців. Деякі з них — студенти моєї Школи сучасного мистецтва і предмет особливої гордості. Це теж стало величезним викликом для мене — просування молодих і талановитих на велику арт-сцену».

 

Вікторія Бурлака

Свої роботи представили знакові сучасні художники: Арсен Савадов, Олег Тістол, Василь Цаголов, Олег Голосій, Олександр Гнилицький, Ксенія Гнилицька, Ігор Гусєв, Олексій Сай, Іван Сай, Марго Рєзнік, Анна Легенька, Ксенія Оксінь. Відвідувачам також демонструють свої твори художники Стан Квітко, Юлія Савенко, Юлія Кисіль, Юлія Лебедь, Ольга Дрозд, Юрій Сивирин, Андрій Сидоренко, Катя Березницька, Альона Гром, Борис Кашапов, Ave Libertatemaveamor та Rými art group.

Посеред центральної зали привертає увагу унікальна за контекстом та виконанням медіа-інсталяція «Електронні вітри» Степана Рябченка, що являє собою складну форму зі світла та звуків. Аудісопровід до інсталяції написав Сергій Рябченко.

 

Автор інсталяції «Електронні вітри» Степан Рябченко

Інсталяція «Електронні вітри» Степана Рябченка

Інсталяція «Електронні вітри» Степана Рябченка

 

Директорка Українського дому Ольга Вієру про відкриття виставки: «Сьогодні ми представляємо виставку сучасного мистецтва Медіазалежність відомої кураторки, глибокої і вдумливої дослідниці Вікторії Бурлаки. Вікторія вчора написала про значення проекту для неї і подякувала усім за довіру, а ми вважаємо необхідним подякувати Вікторії і усім, хто допомогав, за цей проект, за підтримку молодих митців і за відданість справі.

Для нас дуже важливо, що наше перезавантаження ми починаємо з культурної програми і проекту, що представляє сучасне мистецтво, адже впевнені, що культура є основою нашого буття, а підтримка сучасного мистецтво і розвиток його сприйняття є ознакою цивілізованого суспільства.

Адже сучасне мистецтво – це не вигаданий ілюзорний світ, а реальність. Воно є дуже відкритим, передає життя таким, яким воно є. Примушує думати, адже це мистецтво невизначеного смислу. І викликає інтерес до усього, що відбувається сьогодні.

Ми живемо в часи стрімких змін і проект Медіазалежність – про зміни, зміни фокусу, про новий погляд художника. І ми дуже раді знову вітати в Українському дому сучасних художників, дуже відомих і зовсім молодих і талановитих, учасників проекту і іх друзів.

Я хочу висловити велику подяку усім гостям, усім людям і організаціям, які підтримують Український дім, партнерам. І особливо тепло я хочу подякувати усьому колективу УД, який натхненно і захоплено працював над проектом, а також керівнику проекту Алісі Гришановій за її спільну з кураторами величезну працю».

Директорка Українського дому Ольга Вієру

Аліса Гришанова

Виставка «Медіазалежність. Українська версія» триватиме до 12 грудня. Серед заходів очікують:

– кураторські екскурсії від Вікторії Бурлаки (23 листопада, 30 листопада та 7 грудня);

– презентація книги Вікторії Бурлаки «Постмедійна оптика. Українська версія» (26 листопада);

– дискусійна панель «Мистецтво та бізнес. Пошук синергетичної взаємодії» (29 листопада);

– освітній проєкт «Знайомство з українською арт-сценою: класики та сучасники»: зустріч з художниками-учасниками виставки (10 грудня).