Спроєктуйте новий парк-лабораторію для Праги

Зелених зон не може бути багато! Прага лідирує у світових рейтингах міст із найкращими громадськими парками, але це не привід зупинятися. Празький Інститут планування та розвитку (Institut plánування a rozvoje – IPR) оголосив міжнародний конкурс на проєктування ландшафтного парку Soutok (Злиття).

Ділянка площею 1000 гектарів розташована у місці злиття річок Бероунка та Влтава на південно-західній околиці Праги та межує з муніципалітетом Чорношиці. Територія із заплавами, болотами, луками та сільськогосподарськими полями, що виводяться з використання, згідно з оцінкою IPR, непридатна для капітальної забудови, але має потужний рекреаційний потенціал для створення нового громадського парку, розмір якого у 10 разів перевищить розмір найстарішого празького парку Стромівка.

Злиття річок Бероунка та Влтава на південно-західній околиці Праги

Мета нового парку – стати живою лабораторією, де можна тестувати, як за допомогою ландшафту знизити негативні наслідки кліматичних змін. Наприклад, посилити захист від повеней, керувати стоками поверхневих вод, оживити заплави річок. А загалом – пом’якшити мікроклімат у чеській столиці, яка щоліта страждає від високих температур.

Конкурс є частиною проєкту “Приміський парк як інструмент зниження впливу зміни клімату” та фінансується за рахунок Державного екологічного фонду Чехії (SFŽP) та фондів Норвегії. Результати конкурсу планують оголосити у березні 2023 року, а реалізувати задум до березня 2024 року.

Детальна інформація про конкурс тут та тут.

 

 

Читайте також

Деокупована Бородянка на Київщині шукає архітекторів

В Одесі проведуть архітектурний конкурс на облаштування Театральної площі

В Іспанії відкрили найбільшу у Європі сонячну електростанцію