Щонайменше 28 українських церков, мечетей і синагог пошкодили або зруйнували росіяни

Значних пошкоджень зазнала низка релігійних споруд у шести областях: Київській, Донецькій, Житомирській, Луганській, Харківській та Чернігівській. Не оминули обстріли й Сумщину та Запорожжя.

Про це повідомила Державна служба України з етнополітики та свободи совісті. 

“У той час, як пропагандисти кремля цинічно прикривають власні імперські амбіції тезами про “захист православ’я”, агресивна атака російських військ руйнує православні храми та інші святині релігійних спільнот України”, – зазначають у представництві.

Переважна частина зруйнованих будівель – православні храми. Деякі зі споруд мають багатовікову історію та входять у список історичних пам’яток національного значення.

 

Донецька область

1 березня у місті Костянтинівка російська армія пошкодила мечеть і прилеглі до неї господарські приміщення.

2 березня унаслідок бойових дій зазнав пошкоджень храм Різдва Пресвятої Богородиці в смт Талаківка, що під Маріуполем. Постраждав купол, дах і дзвіниця.

6 березня під артилерійським обстрілом опинився Свято-Успенський монастир у селі Нікольське у Волноваському районі. Українська православна Церква повідомляє про пошкодження даху та приміщення пекарні.

12 березня під час бомбування міста Святогірськ було частково зруйновано Святогірську лавру.

Святогірська лавра. Фото: dess.gov.ua

 

12 березня зазнав пошкоджень храм Православної церкви України в місті Волноваха.

Пошкоджена церква у Волновасі. Фото: dess.gov.ua

Житомирська область

6 березня у місті Малин снаряд розірвався у самому центрі міста та зачепив вибуховою хвилею Покровську церкву.

Покровська церква у місті Малин. Фото: dess.gov.ua

 

7 березня окупанти знищили 160-річний дерев’яний храм Пресвятої Богородиці Української православної церкви у селі В’язівка.

Дерев’яний храм Пресвятої Богородиці УПЦ у селі В’язівка. Фото: dess.gov.ua

Запорізька область

8 березня від обстрілу у місті Гуляйполе Пологівського району постраждала значна частина храму святителя Тихона.

Храм святителя Тихона у місті Гуляйполе. Фото: dess.gov.ua

Київська область

У ніч з 27 на 28 лютого внаслідок бойових дій у Києві постраждав храм на честь святителя Іоасафа Білгородського на Інтернаціональній площі.

5 березня у селі Ясногородка під час обстрілу було пошкоджено храм Різдва Пресвятої Богородиці. Зокрема, снаряди влучили в купол, дзвіницю, а також у зведений біля храму парафіяльний будинок. Кулеметом прошило вікна та вхідні двері храму.

5 березня унаслідок обстрілу постраждав храм Вознесіння Господнього у селі Бобрик Київської області.

Храм Вознесіння Господнього у селі Бобрик. Фото: dess.gov.ua

6 березня під Ірпенем обстріляли Храм Великомученика Георгія Побідоносця.

7 березня під час авіаудару по Бишеву вибухова хвиля зачепила храм Покрови Пресвятої Богородиці: вибито вікна та двері.

7 березня у селі Заворичі в результаті обстрілів згоріла Георгіївська церква Бориспільської єпархії Української православної церкви, збудована у 1873 році.

10 березня у результаті обстрілу окупантів зруйновано храм, зведений на честь пророка Іллі та Апостола Андрія Первозванного в селі Мостище Фастівського району.

14 березня на територію столичної Української євангельської теологічної семінарії (УЄТС) прилетіли російські снаряди, що пошкодили будівлі семінарії. 

Українська євангельська теологічна семінарія у Києві. Фото: dess.gov.ua

Луганська область

У перші дні повномасштабного нападу росії у Лисичанську постраждав Другий Митрофанівський храм і недільна школа: вибито вікна, пошкоджено інтер’єр.

28 лютого внаслідок бойових дій у місті Щастя Луганської області пошкоджено Свято-Катерининський храм.

Свято-Катерининський Храм у Щасті. Фото: vesti.ua

10 березня внаслідок чергового обстрілу Сєвєродонецька російськими загарбниками частково зруйновано Христо-Різдвяний кафедральний собор.

 

Сумська область

У ніч із 7 на 8 березня внаслідок авіаційного нальоту російського бомбардувальника постраждала будівля Сумської духовної семінарії Української православної церкви.

Сумська духовна семінарія. Фото: dess.gov.ua

Харківська область

1 березня у Харкові російська ракета влучила в будівлю курії Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької церкви в Україні.

2 березня отримав пошкодження через обстріли харківський храм Святих Жінок Мироносиць.

Храм Святих Жінок Мироносиць у місті Харків. Фото: dess.gov.ua

2 березня в Успенському соборі Харкова унаслідок обстрілу вибило вікна та вітражі, пошкоджено церковне начиння та оздоблення.

2 березня зазнав ушкоджень від обстрілу Харкова Університетський Антоніївський храм, розташований у Харківському національному університеті імені Каразіна: вибито всі вікна, пошкоджено церковний інтер’єр.

9 березня вибуховою хвилею від ракетного обстрілу в Харкові були пошкоджені вікна синагоги Об’єднаної єврейської громади України. Вона була зведена у 1913 році та вважалась однією з найбільших у Європі за тих часів.

У ніч з 11 на 12 березня внаслідок обстрілу російськими військами селища П’ятихатки Харківської області постраждав храм Святої благовірної цариці Тамари.

Храм Святої благовірної цариці Тамари. Фото: dess.gov.ua

Чернігівська область

27 лютого внаслідок артилерійського обстрілу були пошкоджені куполи та покрівля Георгіївського храму міста Ніжин Чернігівської області.

Пошкоджений купол Георгіївського храму у Ніжині. Фото: dess.gov.ua

7 березня частково пошкоджено будівлі Єлецького Успенського монастиря в Чернігові, заснованого в 1069 році.

 

Інформацію зі світлинами про ушкодження культових споруд та інші наслідки вторгнення рф надіслали очевидці руйнування будівель.

Нагадаємо, Мінкульт почав збирати свідчення про злочини проти культурної спадщини. Для того, аби повідомити про руйнування історичних та культурних споруд, необхідно заповнити форму за цим посиланням.

 

 

Читайте також

Укрзалізниця націоналізує кілька тисяч російських вагонів

Унаслідок російських обстрілів у Харкові постраждала одна з найбільших бібліотек Європи

В Україні заборонили ввезення та розповсюдження книжок із росії