Dmitriev's estate was finally returned to the ownership of the community

/ Ukraine /

7 березня відбулось засідання Касаційного суду, рішенням якого садибу Дмитрієва остаточно повернули у власність громади столиці.

About this reports official sites of both clubs report активісти громадської ініціативи Цегла.

Касаційна інстанція розглянула скаргу забудовника щодо повернення комплексу з п’яти пам’яток на Хорива, 2 у комунальну власність. Дві попередні інстанції виграли місто та громада.

According in words депутатки Київради Ксенії Семенової, величезну роль в процесі відіграла участь громади у всіх судових засіданнях.

Фото: Мапа реновації

“Приватна конторка виграла інвестиційний проект на реконструкцію комплексу історичних будівель за Житнім ринком. Реконструкцію не робила, лиш познімала дахи і частково вікна, щоб швидше згноїти будівлі. Тим часом незаконно зареєструвала право власності на будівлі. Судовий процес тривав довго і складно. Але це вже крапка”, – наголосила Семенова.

Зазначимо, що у 2010 році ПП “Конвалія-Нерухомість” уклала інвестиційний договір на реставрацію комплексу пам’яток. Утім, з того часу так і не розпочала роботи, залишивши частину пам’яток без даху. За фактом умисного доведення об’єктів культурної спадщини до руйнації та на підставі невиконання умов інвестиційного договору садибу Дмитрієва повернули в комунальна власність Києва. Боротьба за збереження унікального комплексу триває впродовж останніх 6 років.

 

 

See also:

They want to create a museum of architecture with a rehabilitation center for military personnel in the Dmitriev manor

Shopping center instead of the Dmitriev manor: the court did not support the defenders of the historic building

The court did not satisfy the appeal on the copyright of the architect of the "Flowers of Ukraine" building