“Повернути поки неможливо”. Європейські музеї думають, що робити з російськими експонатами

/ Арт /

Їх не можуть доправити назад у рф через антиросійські санкції, за якими обмежили авіаперевезення між країнами.

Про це повідомляє The New York Times.

Зокрема, мова йде про експонати, які представляли в Парижі на виставці “Колекція Морозова”. Серед них – роботи Малевича, Врубеля, Рєпіна, Ларіонова і Сєрова. Захід організував Фонд Louis Vuitton.

“У спокійні часи роботи спакували б у коробки та повернули до російських музеїв після закриття виставки 3 квітня. Тепер, через вторгнення росії до України, незрозуміло, коли ці роботи повертати”, – пише The New York Times.

За словами радника голови LVMH, наразі немає безпечних шляхів повернення картин. Розглядають як варіант лише “залишити твори на зберіганні”: або в посольстві, або в сейфі, який розташований у фонді.

“Колекція Морозова”, яку раніше ніколи не бачили за межами росії, настільки важлива для країни, що путін особисто приїхав у Францію, щоби її підписати. Фото: Luc Castel / GettyImages

Також над питанням повернення розмірковують представники Музею Вікторії і Альберта у Лондоні. Наразі у них знаходяться 13 експонатів з російських музеїв, які показуватимуть до 8 травня на виставці про ювеліра Фаберже. Серед них – яйце Фаберже, яке путін подарував Державному Ермітажу в Санкт-Петербурзі. 

Наразі організатори виставки відмовились давати будь-які коментарі з цього приводу, а представник міністерства культури Великобританії запевнив, що “працює з V&A над тим, як повернути яйця Фаберже до Росії”.

Яйцо «Московский Кремль» | Афиша Лондон

Яйце Фаберже “Московський Кремль” – один із трьох експонатів, який привезли на виставку до Англії. До цього цей екземпляр ніколи не вивозили за межі росії. Фото: afisha.london

Варто зазначити, що керівник відділу образотворчого мистецтва Hiscox Роберт Рід наголосив на тому, що проблеми з творами мистецтва “мають швидше логістичний, ніж політичний характер”.

До слова, у російському виданні “Комсомольська правда” стверджують, що російські картини “застрягли” не тільки у Франції та Англії. Зокрема, полотна Пікассо, Тіціана, Кандинського та ще 23 картини з Ермітажу перебувають в Італії, а колекції Російського музею – в іспанській Малазі.

 

 

Читайте також

Netflix видалив свої мобільні додатки з російського App Store і Google Play

“Скрізь мармур та золото”: який вигляд має яхта, що може належати путіну

Більшість українців готові долучитись до відбудови країни та вірять, що це вдасться зробити швидко – опитування