Перейменування вулиць в Одесі відбуватиметься без громадських слухань

/ Події /

Нові топоніми обиратиме історико-топонімічна комісія, а остаточне рішення ухвалюватимуть депутати на сесіях Одеської міськради.

Про це повідомив Суспільному член історико-топонімічної комісії та історик Олександр Бабіч. За його словами, питання перейменування географічних об’єктів будуть виносити на громадські слухання лише за умови високого соціального запиту.

“Як на мене, широкий розгляд суспільством не завжди є конструктивним і продуктивним. Достатньо, якщо це буде розглянуто самою історико-топонімічною комісією… Коли вже ми розглянемо це, тоді рішення все одно буде приймати депутатський корпус”, – каже він.

Олександр Бабіч зауважив, що топонімічна комісія складається з істориків, краєзнавців, директорів і керівників музейних установ та чиновників.

Засідання топонімічної комісії Одеси. Фото: Одеська міська рада

Наразі вони розглянули два питання: щодо виправлення російського правопису в назвах та щодо того, які вулиці в Одесі потрапляють під декомунізацію. 

“Я бачу, що на часі скласти великий реєстр, який буде складатися з двох половин. Одна половина – це ті вулиці, які потребують тепер дерусифікації, тому що у нас є вулиці які носять імперську історію. І друге – це є пропозиції, а якими саме назвами ми будемо називати цю вулицю”, – розповів історик.

Пропозиції щодо перейменування вулиць виносились протягом п’яти років. Оскільки для місцевих органів самоврядування таке питання не стояло, то складався резервний список, розповідає член комісії.

“Зараз до нього додалося дуже багато пропозицій, які стосуються, скажімо, Героїв цієї війни. Лунали пропозиції щодо таких вулиць як Героїв оборони Маріуполя, Героїв оборони Миколаєва. Тут трохи такі узагальнені назви, але ми знаємо, що в нас були в Одесі героїв оборони Ленінграда та оборони Сталінграда”, – зазначив Олександр Бабіч. 

Нині в Одесі потребують перейменування понад 100 вулиць. Фото: skyscrapercity

Остаточного списку вулиць, які потребують перейменування, наразі немає, проте, за словами історика, їх десь понад сотню.

Тим часом міський голова Одеси Геннадій Труханов в інтерв’ю New York Times заявив, що не бачить прямої необхідності у перейменуванні вулиці Пушкіна. 

“Я б цього не підтримав. Одеса є міжкультурною столицею України. Мене турбує зростання ненависті до всього російського”, – резюмував він.

 

 

Читайте також

У Дніпрі знесуть пам’ятник генерал-майору НКВС Федорову

Національну музичну академію Чайковського просять перейменувати: вчена рада консерваторії проти

У столиці Ісландії біля посольства росії відкрили сквер “Київ”