Нью-Йорк повернув Італії поцуплені витвори мистецтва на $19 млн 

/ Арт /

Серед них мармурова голова Афіни вартістю $3 млн.

Про це повідомляє BBC News. 

7 вересня стало відомо, що Окружний суд Нью-Йорка повернув Італії викрадені 58 артефактів, які зловмисники вже встигли продати музеям і приватним колекціонерам. Серед знахідок мармурова голова богині Афіни – її створення датують 200 роком до н. е. 

У розслідуванні брала участь Служба національної безпеки, зокрема вона вилучила 21 предмет із Музею мистецтва Метрополітен. Слідчі роками працювали над тим, щоби відстежити сліди контрабандистів, долю витворів мистецтва і визначити місцезнаходження предметів, що репатріювалися.

За даними офісу окружного прокурора, Джакомо Медічі та Джованні Франко Бекчіна входять до числа засуджених грабіжників, які використовували мережу по всій Італії для крадіжки предметів з місць, що не охороняються. Так, спільники Медічі викрали мармурову голову Афіни з храму в центральній Італії, яка потім була встановлена ​​в Метрополітені 1996 року.

Музей мистецтва Метрополітен. Джерело фото: Metmuseum.org

За даними відомства, Паскуале Камера був ще одним регіональним кримінальним авторитетом, який у 1960-х роках організував пограбування церков і музеїв. Викрадене було доставлено до США, де предмети продали американському мільярдеру Майклу Стейнхардту. 

До слова, багатію тепер заборонено купувати зразки старовини й розкоші після встановлення, що він володів незаконно ввезеною контрабандою. У 2021 році Стейнхардт віддав витвори мистецтва на суму 70 мільйонів доларів у рамках угоди, у межах якої йому обіцяли не оголошувати кримінального обвинувачення.

Представництво окружного прокурора обіцяє, що буде ще значна кількість конфіскацій і репарацій у межах подібних справ.

 

Фото на головній: Reuters

 

 

Читайте також

Який вигляд має концертний зал Сіднейського оперного театру після реконструкції – фото

Проєкт реставрації Андріївської церкви номінували на Public Choice Award 2022

Долю пам’ятника Катерині II будуть вирішувати на громадському обговоренні