National Geographic вперше показав, як реставрують Нотр-Дам після пожежі – фото

Сенат Франції очікує, що Собор Паризької Богоматері матиме такий самий вигляд, як і до пошкоджень.

Після нищівної пожежі у 2019 році опублікували перші фото з масштабної реконструкції Собору Паризької Богоматері. Їх зробив за допомогою дрона Томас ван Хаутрів для видання National Geographic. 

Нині будівлю все ще оточують риштування, металева стіна з колючим дротом та довжелезні крани. Фото: Томас ван Хаутрів

Значні сили йдуть на те, аби реконструювати дах будівлі. Фото: Томас ван Хаутрів

За словами фотографа, довелось чекати шість місяців, аби зафільмувати пам’ятку. Для цього йому потрібно було отримати ліцензію, страхування та дозвіл поліції на зйомку і на використання дрона.

Пандемія сповільнила реставраційні роботи, проте протягом наступних трьох років планують пришвидшити темпи. Фото: Томас ван Хаутрів

Раніше PRAGMATIKA.MEDIA уже писало, що архітектурний проєкт з відновлення Нотр-Дам де Парі зазнав нищівної критики через те, що рішення розробників здавались надто радикальними. Зокрема, стіни планували покрити сучасними фресками і помістити на них цитати зі Святого Письма на іноземних мовах. Змінити також хотіли акустику й освітлення.

Попри критику, проєкт тоді схвалила Комісія з національної спадщини та архітектури Франції (CNPA) з приміткою зберегти автентичні крісла собору та місцезнаходження статуй під стінами пам’ятки.

Новий шпиль будуть зводити поступово через отвір у кам’яному склепінні, залишеному від старого. А поки білі навіси перекривають опади. Фото: Томас ван Хаутрів

На нових фото помітно, що поки відновлюють історичну конструкцію покриття та дерев’яний каркас, який тримав його до пожежі. 

Високий шпиль собору провалився крізь ці кам’яні склепіння, розтрощив вівтар і залишив отвір. Фото: Томас Ван Хаутрів

Нагадаємо, що реставрацію Нотр-Дам де Парі планують завершити до 2024 року.

Томас ван Хаутрів — паризький художник, фотограф і режисер, основні роботи якого пов’язані із журналістськими розслідуваннями.

 

Читайте також

У Верховній Раді планують робити капітальний ремонт сесійної зали

Який вигляд матимуть нові футуристичні станції метро у Дніпрі від Zaha Hadid Architects

У Києві зносять модерністську будівлю на ВДНГ, де проводили “Кураж”