Національну музичну академію Чайковського просять перейменувати: вчена рада консерваторії проти

/ Події /

На сайті електронних звернень зареєстрували петицію з проханням прибрати з назви Національної музичної академії імʼя російського композитора з українським корінням.

Її створив кандидат мистецтвознавства, випускник вишу Богдан Дем’яненко.

“В українській музичній культурі не бракує імен, більш гідних уваги, ніж імʼя російського композитора П. Чайковського. Ці імена менш розрекламовані. І єдина причина цього – цілеспрямована кількасотлітня робота російської ідеології”, – зазначається у зверненні.

За словами автора петиції, доцільність такого рішення зумовлена біографічними відомостями про російського композитора. Зокрема, мова йде про наближеність Чайковського до імператора Олександра ІІІ, який займався “придушенням” української мови й культури. На його замовлення Чайковський створював композиції ідеологічного змісту, які мусили підкріпити ідею панування російської імперії над іншими народами. 

Ім’я Чайковського консерваторія носить з 1940 року. Фото: НМАУ

Крім того, на думку автора, українське коріння не робить Чайковського українцем. 

“Відомо, що один з прадідів П. Чайковського був українцем. Однак інший прадід цього композитора був французом, прабаба – австрійкою. Генеалогія не робить П. Чайковського австрійським чи французьким композитором, так само як не робить П. Чайковського українським композитором”, – стверджує Богдан Дем’яненко. 

Він пропонує перейменувати заклад на честь одного з українських композиторів. Серед варіантів – Симеон Пекалицький, Микола Дилецький, Іван Домарацький та Герман Левицький, Артемій Ведель, Максим Березовський та  Борис Лятошинський тощо.  

Засідання вченої ради Національної музичної академії ім. П. Чайковського. Фото: НМАУ

Натомість вчена рада Національної музичної академії імені П. І. Чайковського виступила проти пропозиції щодо перейменування закладу. Аргументами на користь збереження назви стало українське коріння композитора та світове значення його творчої спадщини, пише Вечірній Київ.

Представники вишу звернулись до президента й Мінкульту з проханням “підтримати всі заходи для повернення Україні композитора з українським корінням, для захисту його спадщини від використання її агресором як інструменту руйнації української сутності”.

Станом на момент публікації петиція з вимогою про перейменування консерваторії набрала понад 700 підписів. Щоби її розглянули, звернення має підписати 25 тисяч осіб.

 

 

Читайте також

У Києві, ймовірно, з’являться вулиці Ратушного та Левіна. Результати голосування 

В Україні з’явилася перша вулиця, яку назвали на честь Залужного

На Хмельниччині заборонили використання російськомовного культурного продукту