Мовний омбудсмен вкотре закликав Труханова прибрати в Одесі вивіски, табло і рекламу російською

/ Україна /

Вперше мер міста отримав відповідне звернення ще у лютому 2022-го, утім, ніяк на нього не відреагував.

Про це йдеться на офіційній сторінці уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня. Він зауважує, що повторно звернувся до одеського міського голови Геннадія Труханова щодо необхідності демонтажу вивісок, табличок, інших носіїв інформації для загального ознайомлення, а також зовнішньої реклами, які мають написи недержавною мовою. Адже від 16 січня 2020 року відповідно до статті 32 Закону про державну мову вся реклама має бути українською.

“Ще в лютому 2022 року був надісланий відповідний лист щодо необхідності вжиття заходів із недопущення порушення на території міста Одеси вимог Закону в частині розміщення інформації для загального ознайомлення, а також зовнішньої реклами лише недержавною мовою. Проте станом на сьогодні ні відповіді, ні відповідних дій немає”, – зазначив Тарас Кремінь у листі.

Окрім того, мовний омбудсмен підкреслив Труханову необхідність внести до правил благоустрою Одеси й інших актів, які регулюють розміщення вивісок, табличок та іншої інформації для загального ознайомлення на території міста, норм про те, що інформація на таких вивісках, табличках тощо обов’язково має подаватись державною мовою із можливістю за потреби дублювання іншими мовами. 

“Ситуація щодо дотримання мовного законодавства в Одесі вкрай обурлива і несприятлива ще й у світлі того, що влада рф використовує російську мову як один із інструментів геополітичної експансії. Мовне питання є одним із головних у веденні російською федерацією війни проти України.

Отже – розміщена з порушеннями зовнішня реклама на вулицях і проспектах наших міст повинна бути прибрана. Це – вимога Закону. Це – вимога часу. Це – одна із запорук перемоги України”, – підкреслює Кремінь і зауважує, що продовжує отримувати численні скарги через порушення чинного законодавства в Одесі, а саме розміщення недержавною мовою інформації для загального ознайомлення.

До слова, моніторинг тамтешніх активістів показав, що зі 150 перевірених ними магазинів, кожен другий порушує мовне законодавство.

 

Джерело фото на головній: Wikimapia.org

 

 

Читайте також

“Повернемо історичні назви”. У Києві хочуть змінити 32 топоніми і запитують громадську думку

В Україні буде створено експертну групу з захисту, збереження та реставрації культурної спадщини

Кияни вимагають вимикати освітлення білбордів у період стабілізації роботи енергосистеми – петиція