Між Україною та Молдовою в обхід Придністров’я запустили залізничний маршрут

Відтепер потяги курсуватимуть по оновленій залізничній ділянці, яка сполучає українську станцію Березине, що на Одещині, та молдавську станцію Басарабяска.

Відбудована колія стане головним залізничним маршрутом для сполучення Одеси та Дунайських портів — “Рені” та “Ізмаїл”, заявили у Міністерстві інфраструктури.

“Відновлення цього маршруту стало життєвонеобхідним на тлі постійних атак мосту через Дністровський лиман російськими окупантами. Відтепер маємо альтернативу – головний залізничний маршрут для сполучення Одеси та Дунайських портів — “Рені” та “Ізмаїл” надійно підключений до залізничного сполучення”, — сказав міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Він зазначає, що очікувані об’єми вантажоперевезень на цій ділянці сягатимуть в середньому на рівні 10 млн тонн на рік.

Оновлена залізнична ділянка. Фото: Андрій Спину

Ділянка Березине – Басарабяска є одноколійною, її довжина складає 23 км, з яких трохи більше 1 км на території Молдови і майже 22 км – на території України. Варто зазначити, що це історична траса, яка працювала з 1915 до 1990 років. У 1997 році її повністю розібрали, однак ґрунтові насипи, ями і мости, якими рухались потяги, залишились, що суттєво спростило проєкт відновлення. 

 

 

Читайте також

У Києві планують реставрувати міст Патона

В Одесі проведуть архітектурний конкурс на облаштування Театральної площі

Чеське місто передасть Харкову тролейбуси й автобуси