Мінкульт просить Київраду не допустити забудови ділянки, де виявили печери часів Київської Русі

/ Україна /

Заступниця міністра культури й інформаційної політики Катерина Чуєва звернулася до Київської міської ради, щоби та не допустила будівництва на ділянці Вознесенського узвозу в Києві, де нещодавно знайшли стародавні рукотворні печери часів Київської Русі.

Як йдеться в повідомленні МКІП, ділянку на Вознесенському узвозі, де нещодавно виявили й обстежили стародавню рукотворну печеру, планують віддати під забудову.

“Ми закликаємо депутатів Київради утриматися від такого кроку та зберегти цей об‘єкт. Печера має бути взята на облік, досліджена та збережена. Зведення багатоповерхівки майже неминуче зруйнує її. Відповідна документація вже підготовлена та буде ближчим часом офіційно передана Департаменту охорони культурної спадщини КМДА”, – заявила Катерина Чуєва.

Наскельні малюнки, видряпані у давніх печерах. Фото: Дмитро Перов

Увагу до проблеми привернули й київські активісти. Нині на сайті КМДА зареєстрована петиція, в якій вимагають заборонити зміну цільового призначення і забудову ділянки.

“Забудовницька компанія незаконним шляхом отримала право власності на будинок №25 по Вознесенському узвозу, хоча будинок цей знятий з обліку ще у 1980-х роках і фактично не існує. Зараз існують плани змінити цільове призначення ділянки і знищити історичний артефакт”, – йдеться в петиції.

Скрін із сайту Petition.kyivcity.gov.ua

Активісти зазначають, що печери мають бути збережені і стати музейною пам’яткою Києва. “Подібні об’єкти – велика рідкість, і їхнє дослідження та охорона мають бути в пріоритеті”, – підкреслює автор петиції Денис Гордєєв.

Зазначимо, раніше експерт Центру розвитку міст Дмитро Перов розповів, що поміж звивистих лабіринтів давньої печерної споруди він з Михайлом Погребиським знайшли анімістичні зображення тварин та графіті пізнього “варязького” періоду. Руна Альґіз (або “куряча лапа”), обриси якої можна побачити на одній зі стін комплексу, використовувалась древніми варягами як символ захисту, оберіг, символ життя.

 

 

Читайте також:

В Україні буде створено експертну групу з захисту, збереження та реставрації культурної спадщини

Німеччина допоможе Україні у відбудові та реставрації зруйнованих війною пам‘яток

Окупанти вщент зруйнували майже 170-річний храм на Миколаївщині