Два входи, які ведуть усередину, давно наглухо замкнені, однак команді львівських дигерів вдалось дослідити таємничі підземні ходи і поділилися побаченим.
Коли створили це підземелля – достеменно невідомо, однак, за припущеннями дослідників, на початку XIX століття його використовували як холодильник.
“Сюди взимку завозили лід, а потім цілий рік там зберігали продукцію, що швидко псується. Потім тут встановили сучасні холодильні агрегати і перетворили їх на промислові морозильні камери. А далі Союз розпався і все закинули”.
Стіни споруди виконані з червоної цегли і тесаного каменю. На них збереглися старі ковані завіси та ізолятори електропроводки.

У минулому столітті, ймовірно, це підземелля використовували як складське приміщення. Фото: rdzs.org
Зачинені двері ведуть у велику залу з арковим склепінням, яка має роль коридору. Її довжина складає близько 50 м, а висота стелі – орієнтовно 7 м. Звідси можна пройти до бокових кімнат.
За своїми розмірами вони нагадують головну залу та закінчуються глухими кутами. Ймовірно, раніше між ними були проходи, адже деколи дигерам було видно замуровані двері з кімнати в кімнату.
“Конструкція, спосіб побудови та атмосфера всередині дуже нагадує винні погреби на Закарпатті”, – кажуть пригодошукачі.
Згодом в одному з приміщень вони виявили залишки старих дерев’яних бочок. Поруч із ними були радіатори, підвішені під стелею. “Подібне розташування використовується в промислових холодильних камерах. Повітря опускається вниз та охолоджує продукцію”.
За припущеннями дигерів, в одному із приміщень можна було б облаштувати бомбосховище, однак “необхідна думка кваліфікованих фахівців”. Інші, за їхніми твердженнями, – не придатні, оскільки вони і “без бомб самі руйнуються”.
Читайте також
Із мілини річки Тигр виринуло підводне місто, якому близько 3500 років – фото