Львів’янка викупила занедбану історичну будівлю, аби відновити її

/ Події /

Засновниця благодійного фонду Спадщина.UA Ганна Гаврилів викупила покинутий архітектурний об'єкт у місті Бібрка, що на Львівщині. Вона планує реставрувати його.

Про це повідомила благодійниця виданню Твоє Місто.

Загалом, як зазначає медіа, у центрі міста розташовані дві історичні будівлі, які тут називають “школою австрійською” та “школою руською”. Напередодні їхнім власником було підприємство “Укрзапчастини”. Тривалий час споруди ніхто не використовував, тому вони занепали. 

Такий екстер’єр має споруда нині. Фото: Максим Ощіпко

За словами Ганни Гаврилів, подальшу долю й призначення колишньої школи будуть вирішувати шляхом громадських обговорень у місцевій громаді. Дві головні вимоги – це її прибутковість та збереження історичного значення. 

“Вважаю, що розташування, а також історична цінність цього об’єкту надто великі, аби його наступну долю міг вирішувати один власник, а вигляд – один архітектор. Ідеї для майбутньої функції комплексу мали б виникнути внаслідок громадського та експертного обговорень, а архітектурну концепцію треба обрати серед низки пропозицій.

І хоча це інвестиційний проєкт, мета якого знайти відповідального, свідомого та ефективного господаря чи партнера, засадничими лишаються дві вимоги – створення доданої вартості для місцевої громади та повага до її культурної спадщини”, – каже вона.

Стан будівлі зсередини. Фото: Максим Ощіпко

Варто зазначити, що історичну будівлю площею у 1305 м² збудували у 1879-1880 роках у стилістиці історизму кінця ХІХ ст. з неоготичними мотивами на фасаді. Тривалий час її використовували як школу.

У 1880-х роках тут вчителювала Юлія Шнайдер – письменниця, поетеса, відома під творчим псевдонімом Уляна Кравченко, яка була близькою подругою Івана Франка. Приміщення не використовують з 1990-х років, тому воно почало поступово занепадати. 

Архітектурні елементи споруди. Фото: Максим Ощіпко

Нагадаємо, що напередодні Ганна Гаврилів повністю відновила стару австрійську будівлю у селищі міського типу Розділ й облаштувала там культурно-бізнесовий хаб. 

 

 

Читайте також

У житомирських школах більше не вивчатимуть російську мову – мер міста

“Герої не вмирають!”. Через війну загинув талановитий архітектор із ХША

У студентських гуртожитках на Львівщині зроблять ремонт і поселять там переселенців