“Кіно зі смаком Свободи”. В Українському Домі відкрили простір для перегляду фільмів 

/ Арт /

Відтепер там обіцяють організовувати постійні кінопокази й тематичні зустрічі. 

8 червня відбулось відкриття Кінопростору в Українському Домі, під час якого глядачам показали премʼєру фільму “Простір” Дмитра Томашпольського за участю знімальної групи, меморіальний сеанс відреставрованої стрічки “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова за участю виконавиці головної ролі, народної артистки України Лариси Кадочникової та кінознавця Сергія Тримбача, а також Meet Up “Українське кіно у фокусі світу”.

“Уперше від початку і першого шоку війни УД відчиняє свої двері для відвідувачів. Ми повертаємося до культурного життя, робимо спроби повернення до нормального життя, але лише частково, адже війна триває і усе, що ми нині робимо, відбувається усередині та у контексті цієї жорстокої війни та її реалій. Цей трагічний контекст – спільний, він не зупиняє, а, навпаки, примушує кожного з нас діяти, бути активними і максимально корисними для людей, для країни сьогодні”, – розповідає про місію та програму Кінопростору директорка Українського Дому Ольга Вієру.

Лариса Кадочникова та Дмитро Томашпольський на відкритті кінопростору в Українському Домі

Альона Тимошенко, кураторка публічної програми Кінопростору, кінопродюсерка, керівниця Української кіношколи (Ukrainian Film School), запропонувала спільноті низку освітніх подій, в рамках яких планують кінопокази, зустрічі з представниками індустрії та навчальні програми. 

Однією з основних функцій Українського Дому є діалог, відповідно, створення платформи для спілкування та зустрічі професіоналів та широких аудиторій є органічним процесом для національного центру, наголошує Олексій Ананов, куратор діалогової платформи Кінопростору.

“Наш Кінопростір буде локатором – буде всмоктувати життя і згодом виллється в чудові ідеї”, – вважає Людмила Горделадзе, кураторка індустрійної програми Кінопростору

На першому Meet Up спікери обговорювали тему “Українське кіно у фокусі світу”. Зокрема, Андрій Різоль, кінопродюсер, керівник Асоціації “Дивись українське”, ініціатор і співкоординатор Всесвітнього кіномарафону на підтримку України, запропонував створити у межах діалогової платформи регулярну панель за участю діячів культури, які наразі захищають Україну на фронті: “Це війна культур. Тобто одночасно творці й носії культури стали захисниками”. Адже митці та філософи – одні з перших, хто в режимі реального часу осмислює цю війну, і фіксування та вивчення їхнього досвіду є вкрай важливим.

Дмитро Томашпольський під час відкриття кінопростору в Українському Домі

Денис Іванов, кінопродюсер, організатор кінофестивалів, кінодистрибутор, співорганізатор руху cancelling Russian culture, розповів, як Каннський кінофестиваль як основний майданчик став серйозним форпостом для української культури, з відстоювання своїх позицій та закладення майбутніх перспектив для розвитку.

Кінорежисер Дмитро Томашпольський, режисер фільму “Простір”, прем’єра якого відбулась в Українському Домі, вважає, що новий Кінопростір, відкритий у час війни, – це маленька перемога над хаосом.

Юлія Сінькевич, продюсерка, співзасновниця Української кіноакадемії, розповіла про панельну дискусію “Ukrainian cinema: From surviving to thrivingу” на Канському кінофестивалі, де разом із іншими учасниками поспілкувалась про те, як світова кіноспільнота може підтримати українську кіноіндустрію під час війни.

Охочі відвідати покази можуть придбати квитки на ресурсі. Запитання та пропозиції щодо організації роботи кінотеатру приймають на електронну адресу: [email protected], а щодо пропозицій співпраці можна звернутись на e-mail [email protected]

 

 

Читайте також

Новий власник картини Примаченко передав придбану роботу до Національного художнього музею України

Галерея в Гаазі відмовила у проведенні виставки з роботами українських митців

Віднині без “Лебединого озера”. Національна опера України прибрала з репертуару всі російські вистави