Які квартири в Україні тепер варто купувати, зважаючи на сусідство з рф? 17 заміток архітектора

/ Архітектура /

Архітектор Олександр Столовий написав, яке житло варто придбати та як його облаштовувати, зважаючи на сусідство України з росією.

Публікуємо повний текст посту.

1.

У кожній квартирі має бути окрема з вентиляцією кімната (за другою стіною від вулиці). Це може бути гардеробна в спальні, комора в коридорі, спальня-ніша.

Габарити кімнати розраховуються на кількість людей в квартирі (на одного 800*2000). Двері до цього приміщення — обов’язково в перпендикулярній стіні по відношенню до зовнішньої.

2.

Вікна в квартирі — тільки тріплекс. Це проклеєні шари скла плівкою, як в автівках, аби від впливу воно не розсипалося на гострі шматки, а залишалося на плівці розтрісканим. Таке скло застосовують в будівництві, але воно дорожче на 200 гривен. Уточнюйте.

Київ. Pexels / Алесь Усцінаў

3.

Усі інженерні комунікації будинку: каналізація, вода, опалення, вентиляція, електрика мають прокладатися не зовнішніми стінами. І не накладкою до поверхні стіни (перегородки), а в ніші, штробі.

Транзитний совєцький стояк опалення по зовнішній стіні — це ризик пошкодження однієї квартири — і вся вертикаль без тепла. А якщо ще й каналізаційний вздовж фасадної пустити, то через пошкодження на першому — на третьому треба буде в гідрозатворі кожен раз лунку бити.

4.

Всім життєво важливим приміщенням квартири (кухня, санвузол (хоч один)) краще бути не біля зовнішньої стіни.

5.

Одну зі спалень бажано мати за заскленою лоджією. Враховуючи застосування триплексу в склінні.

6.

Потрібно, щоб сходи в підвал були під загальними сходами будинку — це мінімальний час перебування на вулиці. Особливо під стінами дому.

Київ. Pexels / Алесь Усцінаў

7.

Обирайте, щоб поверховість вашого будинку була не більше 9 поверхів. Чим менше поверховість, тим більша можливість встигнути дістатись підвалу (сховища).

8.

Комірчина в підвалі — це тепер предмет першої необхідності. Для збереження своїх речей та можливої ночівлі. Дізнайтесь, чи організовано в підвалі водопостачання та водовідведення. Санвузол — це ідеально.

Дізнайтесь, чи забезпечений вентиляцією підвал з розрахунком перебування в ньому всіх мешканців будинку.

9.

Безпечним бомбосховищем є поверх, що під землею, а товщина перекриття над враховує обвал всього будинку. Стеля поверху має бути нижча за рівень ґрунту навколо будинку. Тільки це можна назвати сховищем.

10.

Прослідкуйте, щоб в підвалах було мінімум два виходи. Малі підвали зараз (до 300 м2 площею) можуть мати один вихід. Другий вихід може бути облаштовано через вікно в приямок з драбиною. Один вихід — це пастка.

11.

Обирайте будинок із загальними сходами типу Н4.

Вони мають бути:
– без вікон
– не біля зовнішньої стіни
– стіни приміщення сходів — залізобетонні.

Це найбезпечніший шлях евакуації з поверхів.

Київ. Pexels / Алесь Усцінаў

12.

В жодному разі не обирайте для життя панельний будинок. Другий за небезпекою — з цегляними несучими стінами. Тільки залізобенний каркас.

За спостереженнями: від уражень саме каркасний монолітний будинок найкраще себе показав. Більше того, якщо зовнішні стіни теж залізобетонні — це тільки в плюс до стабільності конструкції від пошкоджень.

13.

Жити біля метро в 15 хвилинах пішки набирає нових сенсів. Жити біля великих торгівельних центрів, театрів, лікарень, офісних комплексів, будь-яких сучасних громадських будівель — це плюс. Адже у них є значний підземний поверх (паркінг). А це точно бомбосховище.

14.

Дізнайтесь, чи поруч з вами є бювет. Чи не підключений він до центрального водопостачання? Незалежне джерело питної води — важливо.

15.

Чим більше елементів благоустрою, МАФів, перепадів рельєфу, схилів і підпірних стінок, дерев в дворі — тим менша вірогідність, що елементи ураження дістануться фасадів будинків.

16.

Щільність забудови — обирайте меншу поверховість вашого району, але з більшою щільністю забудови. Великі двори і висотки — це причина великої кількості уражених будинків.

17.

Як показала практика, підземний гараж під житловим будинком — це велика перевага. Адже ночувати в салоні свого авто — краще, ніж на кариматі на бетонній підлозі.

Перевіряйте, чи ваш підземний гараж має пункт охорони на в’їзді. Це ознака того що точно є туалет. Це дуже допоможе завжди і від війни, і від нетерплячки.