Історичну будівлю у центрі Львова планують перетворити на готель. Оголосили архітектурний конкурс

/ Події /

У Львові оголосили всеукраїнський конкурс на кращу пропозицію з ревіталізації будівлі на проспекті Свободи, 11, що в центрі міста. Тут планують облаштувати готель.

Під час розробки проєкту учасникам необхідно:

  • сформувати нову об’ємно-просторову структуру даху будівлі з урахуванням історичного середовища та параметрів сусідніх історичних споруд;
  • розробити архітектурно-планувальну організацію внутрішнього простору будівлі з пристосуванням до функцій готелю. Спроєктувати внутрішній простір майбутньої крівлі під номери;
  • запропонувати схему благоустрою прилеглих до будівлі територій для облаштування літньої тераси ресторану на першому поверсі.

Крім того, архітектурна пропозиція повинна передбачати збереження автентичних фасадів будівлі.

Дах будівлі, що потребує реконструкції. Фото: contest.com.ua

Призовий фонд конкурсу складає мільйон гривень. За найкращий проєкт пропонують винагороду у 500 тисяч. Автори пропозиції, що займе друге й третє місце отримають триста та двісті тисяч гривень відповідно. 

Архітектори можуть подавати свої роботи до кінця червня. Результати конкурсу оголосять на початку липня. 

Висотні обмеження проєкту

Визначатиме переможців журі: головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко-Швець, представник замовника Назар Максимець, делегований представник від ЛОО НСАУ Богдан Гой, головна архітекторка архстудії ZELEMIN Наталя Зінчук, керівник KUDIN аrchitects Віктор Кудін та керівник архітектурного бюро Savytskyy Design Марко Савицький.

Деталі за посиланням.

Варто зазначити, що споруду, у якій планують облаштувати готель, звели у 1882 році за проєктом Емануеля Галля. Вона є місцевою пам’яткою архітектури у стилі історизму. Після зведення будівля близько 20 років слугувала готелем, де свого часу зупинялась Леся Українка. 

У 1910 році фірма Едмунда Жиховича реконструювала будинок та облаштувала на другому поверсі кав’ярню з балконом уздовж фасаду. За радянських часів на першому поверсі тут було популярне кафе “Львів’янка”. Після останньої реконструкції будинку у 1990-1992 роках він став частиною готельно-ресторанного комплексу “Ґранд-готель”.

 

 

Читайте також

У Львові почали зводити тимчасове житло для вагітних переселенок — фото

Мешканці зруйнованого ракетою будинку у Києві почали його відновлювати власними силами

На Запоріжчині ворожими снарядами знищено маєток меноніта Йохана Янцена