“Ірпінь. Хроніки відновлення”. Як митці повертають життя знищеним ландшафтам деокупованого міста

/ Ландшафт /

Мистецька ініціатива ArtPole за підтримки Європейського Союзу започаткувала проєкт, у межах якого в Ірпені висадять нові рослини, а також випустять цикл документальних відео про звільнене від російських військ місто - в їхню основу ляжуть історії місцевих жителів.

Спільно з групою ландшафтних дизайнерів “Green terra” та місцевим ком’юніті вони вже розпочали озеленювати простори в одному з районів міста. Нові клумби можна побачити на кількох прибудинкових ділянках – біля церкви, магазину “Оленка”, а також у подвір’ї між двома будинками по вулиці Покровській, які постраждали під час обстрілів, повідомляють в організації.

Митці проводять спільну толоку 20-го серпня. Фото: ArtPole

Активісти озеленили один із районів деокупованого міста. Фото: ArtPole

Проєкт “Ірпінь. Хроніки відновлення” стартував ще у квітні – тоді активісти висадили м’яту й бузок у дворах напівзруйнованих будинків, а місцеві посадили овочі на своїх городах. За словами директорки агенції ArtPole Мирослави Ганюшкіни, ця ініціатива може слугувати чудовим прикладом для наслідування під час повоєнного відновлення Ірпеня.

Нині клумби облаштували на кількох прибудинкових ділянках – біля церкви, магазину “Оленка”, а також у подвір’ї між двома будинками по вулиці Покровській. Фото: ArtPole

“У недалекому майбутньому українські міста будуть відновлювати архітектори й дизайнери з різних міст та країн. Важливо, щоб вони зважали на думки й побажання місцевих жителів. Бо це пам’ять середовищ нашого існування. Сподіваємося, що хроніки відродження Ірпеня стануть прикладом успішної взаємодії й для інших спільнот”, – зазначила вона.

Активісти працюють на території, яка під час військових дій зазнала значних руйнувань. Фото: ArtPole

Фото: ArtPole

Також завдяки проєкту “Ірпінь. Хроніки відновлення” планують розповісти реальні історії людей про особистий зв’язок з містом, улюблені дерева і квіти, життя в окупації та про повернення додому. Цикл документальних відео презентуватимуть офлайн в Ірпені наприкінці вересня. У жовтні історії планують поширити в онлайн-форматі на YouTube-каналі ArtPole.

 

 

Читайте також

Луцькі волонтери власними силами взялись реставрувати Гостинний дворик 

Берлін проведе конференцію з повоєнної відбудови України

У Бучі створять “Садочок дружби” за підтримки жителів Грузії