IKEA допомагає створювати центри прийому біженців із України

/ Події /

Меблева компанія завершила облаштування десяти європейських центрів Blue Dot, які створили напередодні, аби тут змогли поселитися українці з дітьми, які вимушено покинули свої домівки через російське вторгнення.

Нині 10 таких притулків запрацювали в Румунії, п’ять – у Польщі. Ще три проєкти перебувають на стадії розробки, повідомляє представництво компанії виданню Dezeen.

Щоби у центрах Blue Dot панувало відчуття безпеки й комфорту, дизайнери IKEA створили простори, що пристосовані до потреб як дорослих, так і дітей. Тут є ігрові кімнати, приватні зони для надання психологічної допомоги та місця для сну, облаштовані з урахуванням усіх необхідних потреб.

Такий вигляд має інтер’єр, розроблений IKEA. Фото: IKEA

“Робота вимагає абсолютно нового набору навичок, тому що ми проєктуємо приміщення, які повинні стати домівкою для людей, які напередодні мали травматичний досвід. Ми формуємо стіни зі стелажів Kallax та щільних штор, аби створити тихіше та більш комфортне середовище, щоб людина могла почувати себе як вдома. Також додали елементи декору й картини, щоб зробити простір максимально затишним”, – розповіла спеціалістка з дизайну інтер’єру IKEA Мартина Патер.

У центрах Blue Dot надають тимчасовий притулок для жінок та дітей, а також психологічну й практичну підтримку. Фото: Dezeen

Центри Blue Dot – простори, створені з метою надання допомоги біженцям. Ініціативу з їхнього створення започаткували ЮНІСЕФ та УВКБ ООН у 2016 році. Нині існує 36 таких пунктів. Blue Dot розташовані біля основних пунктів в’їзду біженців, місць реєстрації та деяких міських центрів.

Нагадаємо, що напередодні компанія IKEA остаточно покинула російський ринок.

 

 

Читайте також

“Ціни на деревину зростають щодня”. Як війна в Україні вплинула на європейський ринок сировини

“Сад, що не горить”. На RHS Hampton Court представлять ландшафтний проєкт від українців

Америка допоможе звести тимчасові зерносховища в Україні