Головну вулицю Варшави збираються озеленити – візуалізації

Управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Мазовецького воєводства видало дозвіл на реконструкцію вулиці Chmielna - одного з найбільш відвідуваних місць Варшави.

Її докорінна реорганізація відбуватиметься в межах проєкту створення Нового центру Варшави, завдяки якому центр польської столиці має перетворитись на безпечний, комфортний і доступний зелений простір, пише White Mad.

Жовтим кольором позначено територію, що формуватиме частину Нового центру Варшави. Зображення: White Mad

Відповідно до розробленого концепту, ця частина міста буде облаштована виключно під потреби пішоходів і велосипедистів. Для них розбудують зв’язну мережу пішохідних та велосипедних доріжок, натомість автомобільні смуги планують звузити. 

Такий вигляд має частина вулиці нині. Джерело: Google Maps
Такий вигляд матиме ця частина вулиці після реконструкції. Візуалізація: RS Architecture Landscape

Головний акцент роблять на озелененні міського середовища – кількість скверів і парків із зонами для відпочинку помітно зросте. Це стосуватиметься і реконструкції вулиці Chmielna, для якої вже затвердили зміни, спроєктовані архстудією RS Architecture Landscape.

Нині на вулиці Chmielna немає зелених насаджень. Фото: White Mad
Реконструкція передбачатиме “повне озеленення”. Візуалізація: RS Architecture Landscape

Згідно з ідеєю архітекторів, по обидва боки простору, на ділянці від вул. Nowy Świat до пасажу Stanisława Wiecheckiego Wiecha, з’являться ряди дерев. Зміняться і площі біля кінотеатру “Атлантик” і медичного центру, де зараз продають книги просто неба, – там буде площа Букіністів зі зручними терасами, сидячими місцями та “ефектним освітленням”. 

Майбутні ландшафти. Візуалізація: RS Architecture Landscape

У межах реконструкції Chmielna з доріг приберуть бетонне покриття 1990-х років і замінять його на графітові й світло-сірі гранітні плити розміром 100*50 см.

Громадські простори. Візуалізація: RS Architecture Landscape

Варто зазначити, що частину робіт зі створення Нового центру Варшави вже виконали. На прилеглих до Chmielna вулицях у 2021 році проклали велосипедні доріжки, нові тротуари і створили паркомісця.

 

 

Читайте також

“Ірпінь. Хроніки відновлення”. Як митці повертають життя знищеним ландшафтам деокупованого міста

Зрубані дерева у Львові збираються використовувати для опалення

У КМДА заявили, що разом з НАБУ запобігли незаконному привласненню Оболонського острова