Для відновлення житла й інфраструктури у Гостомелі використають щебінь з уламків, деревину та солому

У рамках програми відновлення у Гостомелі збудують житло, школу та дитячий садок з використанням вторсировини та локальних матеріалів. Реалізацією проекту займається французька компанія Neo Eco, яка вже 17 років спеціалізується на економіці замкнутого циклу та переробці відходів будівництва на нові матеріали.

90% будівельного сміття, що утворилося внаслідок руйнування споруд під час бойових дій, можна використовувати в новому будівництві. Про це заявив Барт Грюєр (Bart Gruyaert), директор проєктів та віцепрезидент Neo Eco виступаючи на Humanitarian & Innovation Forum, ініційованим гуманітарним фондом Team4UA by HIT та за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Барт Грюєр, директор проектів та віце-президент Neo Eco

Захід зібрав у Києві представників українських міністерств, міжнародних гуманітарних фондів та організацій.

«Завдяки уряду Франції та іншим донорам, ми плануємо реконструювати 6 житлових будинків на 310 квартир, школу на 1000 учнів та дитячий садок. І для реконструкції ми використаємо матеріали із зруйнованого будинку біля аеропорту Гостомеля, щоб відбудувати будинок та дороги біля нього. Ми вже проаналізували матеріал і знаємо, що понад 90% його можна використовувати», – повідомив Грюєр.

У технологію будівництва будуть залучати локальні та легкодоступні матеріали – деревина та солома, які використовують для теплоізоляції будівель

Грюєр: «Ми ухвалили рішення, що деревина та солома, які є надзвичайно гарним ізолятором, увійдуть в основу концепції, що буде інтегрована у наш проєкт. У Франції ми вже побудували за цією методикою понад 1 млн. м²».

Humanitarian & Innovation Forum в Києві

Віцепрезидент Neo Eco повідомив, що готовий до можливої критики та недовіри до таких інновацій, але вірить в те, що інформування людей про переваги нової технології будівництва та практичний досвід компанії переконають українців.

До слова, щоб заощадити на імпорті, Neo Eco планують звести підприємство з виготовлення солом`яних панелей.

Переробка використаних матеріалів та націленість на використання місцевих матеріалів, на думку представників компанії, дозволять Україні заощадити 20-25% на вартості реконструкції.

 

 

Читайте також

«98% йде на експорт». Панелі із переробленого пластику, які виготовляють в Україні, зацікавили одразу кілька країн

Українські інженери створили технологію швидкісного будівництва для повоєнного відновлення міст

Будівельне сміття від зруйнованих споруд використають для відновлення доріг