Демонтаж 19-го павільйону ВДНГ: Архітектурна палата НСАУ виявила низку порушень

Дисциплінарна комісія АП НСАУ провела екстрену нараду щодо знесення павільйону №19 на ВДНГ.

На засіданні розглянули низку важливих аспектів, які суперечать знищенню павільйону №19. Про це повідомляє у своєму фейсбуці заступниця голови Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій.

Зокрема, члени комісії встановили, що у концепції розвитку ВДНГ на 40 років цю ділянку дійсно передбачили для створення освітнього кластера, проте сама будівля павільйону на ній також є. Тобто рішення про демонтаж споруди не входило в концепцію, представлену громаді.

Презентація концепції розвитку ВДНГ на 40 років від 2017 року. На ній не передбачено знесення павільйону №19. Зображення: Анна Кирій

Крім того, замовники проєкту публічно заявили про реконструкцію будівлі, а не про демонтаж. А рішення про демонтаж будівлі ухвалював архітектор, який, схоже, не має кваліфікаційного сертифіката.

До слова, розробка проєкту будівництва здійснювалась також без проведення архітектурного конкурсу на краще проєктне рішення. 

Члени комісії ухвалили рішення щодо припинення руйнування модерністської будівлі павільйону №19 та збереження цілісності ансамблю національного комплексу ВДНГ.

Так виглядала будівля до руйнації. Фото: Анна Кирій

Засідання провели за участю голови дисциплінарної комісії АП НСАУ Катерини Романенко, заступниці голови Архітектурної палати НСАУ Анни Кирій, голови Київського осередку АП НСАУ Олексія Шемотюка та кординатора проєктів НСАУ Олександра Барановського.

Для об’єктивного ухвалення рішення на захід запросили замовника будівництва – Генерального директора НК «Експоцентр України» Євгенія Мушкіна та архітектора проєкту Віталія Молочко. Однак на зустріч вони так і не з’явились.

Так виглядав павільйон після початку робіт із демонтажу. Фото: Альона Гудкова

Нагадаємо, що 3 лютого 2022 року на території павільйону №19 будівельна техніка почала демонтувати споруду, щоби побудувати на її місці Президентський університет.