Чехія провела “референдум” щодо приєднання Калінінграду, а тепер прокладає “Пивний потік-1”

/ Світ /

Чехія жартома розширила свої кордони - це стало реакцією на цинічні дії росії. Історія про приєднання Калінінграда та надання йому статусу Чеської Республіки переросла у справжній флешмоб.

Усе почалося з петиції на сайті petice.com, яку зареєстрували після проведення “референдумів” на території України. Автор електронного звернення попросив у влади Чехії ввести у приморський регіон війська, щоб провести голосування за приєднання з підтримкою у 98%. Після цього, йдеться далі, Калінінград необхідно перейменувати на Краловець.

“Оскільки місто було засноване на честь чеського короля, воно мало б перейти в руки законного власника – Чехії… Таким чином ми маємо унікальну можливість розширити територію Чехії та нарешті отримати вихід до моря”, – запевнив автор.

Територія Краловецького краю за версією чехів. Зображення: visitkralovec

Електронне звернення набрало вже понад 18 тисяч підписів, а у соціальних мережах почалась ціла інформаційна кампанія – 4 жовтня у твіттері створили офіційний акаунт міста з нікнеймом @KralovecCzechia.

Згодом у Краловця з’явився і власний сайт, на якому подають карту з розміткою нового чеського краю. До слова, тут колишній Зеленоградськ має назву Зеленськоградськ.

Ласкаво просимо до офіційного облікового запису Краловця. За результатами успішного референдуму, на якому 97,9% мешканців Калінінграду проголосували за возз’єднання з Чеською Республікою та перейменування Калінінграда на Краловець. Скріншот: @KralovecCzechia

Після жартівливого приєднання користувачі твіттеру почали повідомляти про великі інфраструктурні об’єкти, які очікують на нову Чеську Республіку. Так, спершу з Праги сюди почали прокладати пивопровід “Пивний потік-1”. 

“Пивний потік-1”. Скріншот: @ChorozonX

Крім того, з новим регіоном чеську столицю сполучатиме метрополітен. Це буде лінія “Б” під назвою Дуже Східна Богемія або Дуже Північна Моравія.

Лінія “Б” чеського метро сполучатиме Прагу з Краловцем. Нова станція буде готова 5 лютого 2023 року. Скріншот: @meme_ec

Ще один користувач твіттеру пропонує поділити регіон між Польщею й Чехією: “настав час розділити Калінінград так, щоб наші чеські брати нарешті отримали доступ до моря”. Це повідомлення поширив депутат Європарламенту Томаш Здеховський з підписом: “А потім не люблять поляків”. 

“Час поділити Калінінград, щоб наші чеські брати отримали вихід до моря. А потім не люблять поляків”. Скріншот: @TomasZdechovsky

З появою можливості виходу до моря чехи почали створювати меми й про потенціал морського флоту країни. 

На околицях анексованого Чехією Калінінграда атомний підводний крейсер “Розбійник Румцайс” зробив випробувальний пуск балістичної ракети “Макова лялечка”. Скріншот: @tomaszkomentasz

До жартів про Чехію як морську державу доєдналось і місцеве посольство США – воно прокоментувало твіт чинного міністерства оборони країни про закупку винищувачів F-35.

“А вам авіаносець випадково не потрібен?”. Скріншот: @ObranaTweetuje

До обговорення цієї ж теми вирішив приєднатись навіть колишній міністр фінансів Чехії Мирослав Калоусек. Він написав, що єдиний чех, який дійсно може бути радий тому, що Чеська Республіка не має виходу до моря, — це міністр оборони. “Військово-морський флот коштує навіть дорожче, ніж Військово-повітряні сили”, — сказав він.

 

 

Читайте також

Британський митець Сем Кокс перетворив свій будинок на “Країну малюнків”

“Не дали зустрітись із Папою”. Американський турист розбив у Ватикані дві давньоримські скульптури

У Панамі плавучий будинок за $1,5 мільйона пішов під воду одразу після спуску