Білоруські партизани продовжують вести “рейкову війну” проти російських окупантів

/ Події /

У Білорусі протягом місяця фіксують випадки знищення сигнального обладнання залізниці та блокування колій. Державні структури пов'язують такі дії з протестами проти війни з Україною.

Про це повідомляє DW. 

За даними білоруських силовиків, у ніч з 28 лютого на 1 березня невідомі спалили дві шафи управління пристроєм сигналізації, централізації та блокування (СЦБ). Один – на перегоні Останковичі-Жердь (Гомельська область). Другий – на зупинковому пункті “Синяво” недалеко від Стовпців (Мінська область). 

За словами представника “Рабочага Руха” Сергія Войтеховича, при пошкодженні шаф СЦБ паралізується ділянка дороги, яку вони контролюють, не працюють світлофори та стрілочні переводи. 

“Рух практично зупиняється, пропускна спроможність мінімальна. Диспетчери за телефонними вказівками проводять лише стратегічно важливі потяги, при цьому їхня швидкість не перевищує 15-20 км на годину”, – пояснює він.

Места повреждений инфраструктуры БелЖД в ходе рельсовой войны в Беларуси. Инфографика DW

Місця пошкоджень білоруських залізничних колій унаслідок “рейкової війни”. Інфографіка: DW

Попри те, що дії партизанів білоруське МВС кваліфікувало як “акт тероризму” та пригрозило строком покарання у 20 років, “рейкова війна” продовжується. 

14 березня вивели з ладу обладнання на перегоні Доманово – Лісова (Брестська область), а 16 березня – на перегоні Фариново – Загатьє (Вітебська область).

Уже 25 березня партизани спалили дві релейні шафи СЦБ під Борисовим у Мінській області. Також через два дні після цього ДСНС Білорусі повідомило про підпал двох шаф з автоматикою на перегоні “Осиповичі-Верейци” у Могилевській області. 

 

Фото на головній:

 

Читайте також

Поляки просять в уряду закрити кордони для білоруських та російських вантажівок

Близко півтижня активісти блокують фури, які прямують через польсько-білоруський кордон до рф

Як архітектурні організації у світі допомагають українським біженцям