Без російських письменників і генералів. В Одесі рекомендують змінити назви майже 100 вулиць

/ Урбаністика /

Пропозицію тепер має розглянути міська рада. 

Про це 25 жовтня розповів член історико-топонімічної комісії історик Олександр Бабич. Робоча група, що працювала майже три місяці, винесла на розгляд комісії 96 топонімів міста, які пропонують змінити. 

“Ми вирішили прибрати майже всіх російських та радянських письменників, які не мали стосунку до Одеси (Блок, Шолохов, Гаршин, Грибоєдов, Чернишевський тощо). Перейменують майже всі вулиці, названі на честь радянських та російських постатей, наприклад, Циолковський, Васнецов, Шишкін, Мічурін… 

Прибрали всіх народовольців-терористів: Кібальчич, Засулич, Фігнер… Підуть з міського простору Дмитрий Донськой, Невський, Нахімов, Кутузов, Лідерс, Дєжньов, Єрмак… Позбавимося дуже великої кількості маршалів, генералів та просто легенд “ВОВ” – Космодем’янської, Матросова, Гастело, Доватора… При цьому зробили виняток для тих генералів, які дійсно захищали та звільняли Одесу, – Петров, Малиновський, Бочаров та ще декілька”, – пояснює Бабич.

Панорама одеських пляжів з висоти пташиного польоту. Фото: Dima Pima / Unsplash

До слова, по кожній вулиці ухвалювали окреме рішення. Рекомендації передали до міської ради, яка на сесії має затвердити їх. Нові топоніми історико-топонімічна комісія розгляне на наступному засіданні.

“Поки що продовжуємо приймати ідеї від істориків, активістів, мешканців Одеси. Дуже велике бажання змінити топонімічний образ міста. Зробити його більш українським і мультикультурним, позбавивши російського наративу”, – підсумовує пан Олександр.

 

Фото на головній: Сергій Шеремет / Unsplash

 

 

Читайте також

Мінус сезон. Шукаємо плюси для майбутнього міст Одеської області

Одеська міська рада провалила голосування за демонтаж пам’ятника Катерині ІІ

На залізничному вокзалі Одеси радянську символіку заховали за українським гербом