ELIO і ноу-хау цифрової епохи: персональне VS віртуальне

/ Дизайн /

Меблеві бренди сьогодні стараються говорити мовами інновацій та попиту водночас. Уже жоден новий доробок не схвалюється без орієнтування на діджитал. Перенесення процесів вибору й моделювання об’єктів в онлайн-простір забезпечує компанії гнучкість — це робить її ближчою до клієнта, виводить їхню взаємодію за межі шоурумів і офісів. Щоб зрозуміти, як інновації меблевого преміумсегмента уживаються із цифровими ініціативами, ми поспілкувалися з Максимом Железняком, головою відділу R&D в компанії ELIO.

Світ дизайну знаходиться на етапі зламу підходів і пріоритетів. Людям важливо, щоб обрані меблі відображали характер власників, органічно доповнювали їхнє повсякдення як самі по собі, так і в тандемі із загальною інтер’єрною композицією. Іноді для досягнення цього результату мало лише бездоганної якості і двадцяти кольорів на вибір — ми очікуємо, що меблевий бренд преміумсегмента запропонує нам дещо більше, безпрецедентно гнучке у власній здатності підлаштуватися під очікуваний результат.

Простір може бути скільки завгодно стильним і статусним, але при цьому — ввічливо-непотрібним, якщо він не стикується з очікуваннями і стилем життя власників

Саме таке рішення свого часу розробила українська компанія ELIO і презентувала клієнтам з усього світу платформу. Це унікальне ноу-хау бренду, що стало в певному сенсі візитною карткою та відправною точкою всіх подальших його інновацій. Якщо спробувати описати платформу через аналогії, найбільше цей підхід до проєктування та виробництва схожий на роботу з хмарним сервісом, у якому зберігаються всі візуальні та конструктивні змінні виробів.

Така система дозволяє дизайнерам не винаходити унікальний предмет умеблювання наново — достатньо лише обрати модель і «підлаштувати» її під початково задуманий об’єкт за габаритами, кольором, типом фурнітури та іншими характеристиками.

Платформа стала полігоном для варіативної, проте впорядкованої кастомізації продуктів ELIO. З таким форматом роботи в бренду з’явилася можливість систематизувати виробництво і, як наслідок, масштабувати його для міжнародного ринку. Чітко вивірена і структурована за алгоритмами реалізація гарантує клієнтам таке цінне в наші дні поєднання якісного продукту і чіткого дотримання строків. Платформа — це базис, завдяки якому народжуються меблі. Вона здатна не лише підтримати незвичайну візуальну авторську ідею, а й також вписати предмет у локацію з нестандартними параметрами.

 

Онлайн-метаморфози

Здавалося б, цього цілком достатньо для щастя: ELIO подарував клієнтам інструмент для втілення в життя найскладніших ідей зі збереженням фірмової преміум-якості компанії. Проте це не єдиний виклик, кинутий брендам сучасністю.

Максим Железняк, керівник відділу R&D (Research and Development) у компанії ELIO

Глобалізація позбавила нас необхідності очних зустрічей для прийняття важливих рішень і здійснення великих покупок. Аналіз наявних веб-ініціатив у продажах, а також розроблення власних рішень на цьому терені в певному сенсі стали гарантією подальшого успіху компаній — лише з виходом в онлайн можна виявити істинні вподобання сучасного клієнта і зістикуватись із ними.

Зрозумілий, легкий за наповненням інтерфейс, що, тим не менш, надає всю необхідну для прийняття рішень інформацію — ось чого очікують від брендових сайтів. Меблеву нішу ця тенденція також не оминула. Ми поспілкувалися щодо цього з Максимом Железняком — він очолює відділ R&D (Research and Development) у компанії ELIO.

«Те, що вважається ноу-хау сьогодні, завтра вже може стати неактуальним, надто витратним у виробництві за часом і вкладеннями»

«Сьогодні цифровий світ уже стосується кожного аспекту нашого життя — починаючи з того, як ми проводимо час, і закінчуючи керуванням фінансами. Ми стали цифровими споживачами, які шукають продукти та послуги не в паперових каталогах, а через пошукові системи й соцмережі.

Цілком закономірно, що основні зусилля компанії ELIO спрямовані на діджиталізацію — процес максимальної цифрової трансформації продуктів компанії. Простіше кажучи, буквально все — від залучення клієнта і продажу продукту до фінальних етапів виробництва — переводиться в онлайн-площину.

Простір може бути скільки завгодно стильним і статусним, але при цьому ввічливо-непотрібним, якщо він не стикується з очікуваннями і стилем життя власників

На початку цього року переді мною та командою всього відділу поставили задачу: систематизувати всі платформні продукти і зробити їх доступними для моделювання і продажу в онлайн-режимі. Веб-платформа з нашими продуктами — це інструмент, створений передусім для наших продавців, щоб вони мали змогу максимально швидко озвучити клієнтові ціну й одразу показати красиву картинку незалежно від того, з якої точки світу оформлене замовлення.

Глобалізація позбавила нас необхідності очних зустрічей для прийняття важливих рішень і здійснення великих покупок

Звісно що ми ані на хвилину не забуваємо про інновації. Те, що вважається ноу-хау сьогодні, завтра вже може стати неактуальним, надто витратним у виробництві за часом і вкладеннями. Тому ми щодня шукаємо нові шляхи та механізми виробництва продуктів: нові вузли, нові профілі, останні розробки виробників фурнітури», — ділиться Максим.

 

Шлях з аркуша паперу до вітальні

Зважаючи на унікальний підхід і максимальну долученість до цифрового світу, ELIO сьогодні можна вважати українським гігантом, який іде в ногу із західними флагманами меблевіого преміумсегмента. Ключовим фактором, що дозволяє бренду утримувати такі позиції, є постійний розвиток. Незважаючи на наявність унікальних алгоритмів, процес розроблення й реалізації будь-якої платформної новинки в ELIO вирізняється складністю та багатоетапністю.

Максим Железняк також пропустив нас до закулісся цих процесів і докладніше розповів, як народжуються і згодом виходять у світ інновації бренду: «Ідея може крутитися довго, але все починається з концепції. Основним ідейним натхненником у нашій компанії є її засновник Юрій Коростильов. Після того, як ідея затверджується і приймається в роботу, ми з командою R&D підхоплюємо її і перетворюємо на концепт.

Робота над будь-якою ідеєю в ELIO здійснюється за принципом «від загального до часткового»: спочатку команда обговорює лише концепт виробу, а в процесі реалізації вже вдосконалюються нюанси

Перший етап утілення концепту — створення 3D-моделі. Тут уже наочно спливає більшість неврахованих моментів. Далі йде брейнстормінг, під час якого ми обговорюємо рішення всіх проблем, що виникли: розглядаємо варіанти модифікацій, модульність конструкції. Також ми прописуємо першопочаткову технологію виробництва.

Другий етап — створення тестового виробу. Іноді доводиться проводити весь час у цеху, контролюючи правильне трактування всіх рішень, передбачених вихідною концепцією.

3D-моделювання дає можливість ще на старті оцінити нюанси виробу, що потребують конструктивного та візуального доопрацювання

Третій етап — платформне створення виробу і всіх його складових частин у системі автоматизованого проєктування imos. По суті, це інструмент створення інтелектуальної 3D-моделі, що представляє фізичні та функціональні харатеристики виробу. Така модель не просто охоплює геометрію — програма враховує цілу множину факторів та інформацію про виріб, окремі його елементи, технологію виробництва, дизайн тощо. Так ми на виході отримуємо максимально комплексну та варіативну «картинку».

Четвертий етап — фінальне розрахування вартості виробу і всіх його модифікацій.

Кожна деталь виробів ELIO демонструє філігранний професіоналізм великого і злагодженого колективу

Паралельно з останніми етапами запускається інтеграція платформного виробу в інструмент для продажу онлайн. Це веб-платформа, в якій менеджер легко здійснює побудову приміщення за потрібними розмірами, розташовує там наші гардеробні, кухні чи двері, підбирає декор, «вмикає» підсвітку — і так, миттєво бачить вартість виробу, що вийшов».

«Ідея може крутитися довго, але все починається з концепції», — Максим Железняк

Попит сучасності зосереджений на людяній простоті. Щоб забезпечити цю простоту без шкоди для охоплень, компанії світового масштабу вибудовують інноваційні багаторівневі алгоритми роботи з продуктом і закладають їх у саме нутро виробництва, приховуючи від очей фінального споживача. По-справжньому персональний, лаконічний і якісний продукт сьогодні чимось схожий на вікторіанську музичну скриньку: ми бачимо лише гарну, філігранно зроблену фігурку, тоді як джерело мелодії — складний механізм — приховане від наших очей і не «руйнує» емоцію чистого, простого задоволення.

 

Текст: Дарина Карапетян