ELIO. Бренд, який чує

Дизайн — це історія про взаємодії. Бренди преміального сегмента в ньому ніколи не існують окремо від дизайнерів і їхніх проєктів. Ця співпраця суттєво впливає на розвиток компаній, на їхні інновації у виробництві та на сам підхід до роботи з авторськими запитами.

ELIO — український бренд, що не просто досяг локального успіху. Компанія має впізнаваний почерк, стрімко розширюється та вже вивела свій продукт на світову арену дизайну. Секрет цього успіху полягає в тому, що, крім преміальної якості та супроводження проєкту на всіх етапах, в основі власної філософії бренд має колосально значущу в наші дні рису — емпатію до замовника.

Платформне рішення у вигляді поєднання стінових панелей із розшивкою та міжкімнатних перегородок із рейками зі шпону в єдиному матеріалі та оздобленні

Компанія була заснована в 1995 р., і з того часу подолала довгий шлях до свого нинішнього статусу. Рішення виготовляти меблі у преміум-сегменті народилося не одразу — про нього засновник компанії Юрій Коростильов заявив лише у 2004 р. Це був важливий злам у процесі становлення, і на кожному його етапі бренд працював пліч-о-пліч із дизайнерами. Боротися за місце в такому сегменті меблевого ринку — означає скласти конкуренцію європейським гігантам, завоювати довіру і прихильність клієнта, і компанії ELIO це вдалося.

Нині з брендом співпрацюють дизайнери, які розробляють найскладніші та найунікальніші рішення для власних проєктів під пильним наглядом найприскіпливішого замовника, і коли проєкт завершується, вони не зникають із життя компанії, а приходять знову. До ELIO звертаються, щоб на виході отримати бездоганно якісний, стильний, сучасний продукт, здатний транслювати ідеї виробника з тим самим успіхом, що й відтворювати авторський задум клієнта.

Сьогодні дизайн житлових просторів базується насамперед на ідеї індивідуального підходу та персоналізації — особливо це помітно в нішевих проєктах. Вони є еклектичними в поєднанні візуальних прийомів, вирізняються складними характерними рішеннями, спрямованими на спрощення і, звісно ж, вибудову особливої естетики в побутовому повсякденні замовника. Від еталонних компаній меблевого бізнесу сьогодні очікують гнучкості, адаптивності та безкомпромісної якості.

Наталія Олексієнко, архітектор, дизайнер і керівник Oleksienko Architects

«Коли ми розробляємо щось індивідуальне, результат, на який ми очікуємо, здатні видати лише гіганти своєї ніші. Ми від початку створюємо складне дизайнерське рішення — грубо кажучи, починаємо з кінця. Ці рішення емоційно активні, і саме тому доповнюють візуальну концепцію авторського інтер’єру, від них також суттєво залежить рівень комфорту. У житловому просторі функціональність важлива так само, як і грамотно вибудувана композиція вражень», — ділиться Наталія Олексієнко, архітектор, дизайнер і керівник Oleksienko Architects.

Ярослав Задорожний, архітектор і засновник студії INTA DESIGN

«Ми маємо дивитися в один бік! Любити передові ідеї, матеріали. Любов до деталей має підкреслювати турботу про кожен виріб, із яким ми разом працюємо. Будуть це двері чи кухня — все потрібно зробити ідеально!» — також підкреслює Ярослав Задорожний, архітектор і засновник студії INTA DESIGN.

Співпраця з ELIO — це двосторонній потік ідей. Компанія відслідковує шляхи розвитку інтер’єрних рішень у сучасному дизайні. Інтегруючи у виробництво чергову інновацію, вона намагається не лише задовольнити запити дизайнерів, а й передбачити ті, котрі ще навіть не сформовані до кінця. Це дозволяє надати максимально широку лінійку готових рішень для будь-якого проєкту.

Проєкт ObolonSKY, Київ; дизайн — INTA DESIGN

«Однією з головних наших задач є втілення в реальність задуму дизайнера, а разом із тим — підвищення якості обслуговування клієнтів та обробки проєктів. Ми постійно стикаємось із новими викликами та складними завданнями, в реалізації яких допомагає відслідковування трендів, постійне залучення нових технологій, конструктивних рішень і систематизація бізнес-процесів. Крім своїх прямих обов’язків, я також приділяю значну увагу цим питанням», — ділиться Сергій Мартиновський, керівник відділу ELIO PROJECTS.

Сергій Мартиновський, керівник відділу ELIO PROJECTS

Бренд чуйно дослухається до задумів, із якими приходить дизайнер, і тримає руку на пульсі їхньої конструктивної реалізації. Іноді стається так, що ідеї, народжені в приватних розробках, ELIO згодом адаптує до запуску у виробництво: таким чином естетика й технологічність меблів у нових унікальних трактуваннях стає доступною для більшої кількості людей як платформний продукт марки.

Так, наприклад, був виведений у світ продукт OTIUM WOOD LINE — технологія обгортання алюмінієвих (і не тільки) профілів і рейок шпоном цінних порід дерева. Це ефективне та сміливе рішення народилося в процесі роботи над приватним проєктом, але згодом стало доступним для всіх клієнтів компанії в Україні та за кордоном. Осмислення та популяризація стильних інновацій — також одна з тих рис, котрими ELIO вирізняється на сучасній арені преміального дизайну.

Проєкт ObolonSKY, Київ; дизайн — INTA DESIGN

Варіативний підхід, єдина якість

Ідеальний виробник у розумінні дизайнера — той, хто готовий не просто почути його ідею, а й на всіх рівнях відчути її структуру, значущу роль кожної деталі, і втілити це в життя, не порушуючи строків. Розуміння цього запиту й бажання його задовольнити в певну мить трансформувалося у візитну картку ELIO.

Компанія поставила собі за мету розробити чітко організовану систему, що дозволятиме дизайнерам максимально широко оперувати візуальними та габаритними змінними без шкоди для чіткості налагоджених виробничих алгоритмів. Так народилася платформа: вона дає таку можливість, при цьому зберігаючи ефектний, упізнаваний почерк, технологічність виробів і вельми красномовну пунктуальність. Сьогодні платформа — персональне ноу-хау ELIO, що є сенсотворчим стрижнем бренду.

Проєкт ObolonSKY, Київ; дизайн — INTA DESIGN

По суті, це система, у якій кожен виріб поділений на структурні блоки. Їх можна «витягувати» чи «звужувати» відповідно до початкової концепції. Говорячи образно, платформа найбільше схожа на хмарний сервіс, у якому зберігається повний об’єм закладених даних, що витягаються звідти за потреби для роботи над проєктом. Дизайнер може не створювати ту саму кухню з нуля — йому достатньо обрати модель, і вже в рамках цього вибору як завгодно комбінувати забарвлення, текстури та розміри.

Це дозволяє інтегрувати продукт не лише в унікальні рішення, а й у незвичні локації. Своєю виробничою позицією ELIO вигідно вирізняється з-поміж відомих європейських компаній. Ті частіше за все транслюють більш стандартизований підхід, і дизайнери в такому разі обмежені лише зазначеним списком можливих габаритних рішень. Проте коли йдеться про високобюджетний нішевий проєкт, у якому важливі не лише статусність, а й ступінь персоналізації, можливість максимально точно відтворити авторський задум має особливе значення для дизайнера. У таких випадках саме платформа ELIO дає максимальну свободу реалізації.

«ELIO мають у лінійці прекрасні гардеробні, їхню якість і рівень виконання можна порівняти з європейськими брендами преміумсегмента, що у всіх на слуху. Проте від ELIO ми отримали нестандартне рішення, адаптоване під наше бачення, — можна сміливо сказати, що цей бренд вирізняється рівнем персоналізації за тих самих показників якості й унікальності авторського підходу. Якщо в проєкті важливі лише останні дві змінні, можна сміливо звертатися до провідних європейських брендів. Проте якщо вам необхідно втілити складну ідею для вмеблювання проєкту, наш український бренд ELIO на цій ниві є незамінним.

Я обираю ELIO, тому що з їхнього умовного набору стандартних рішень можна створити унікальні рішення», — ділиться власним досвідом співпраці з компанією Наталія Олексієнко.

Фасади й задня стінка гардеробу оббиті тканиною. Шпон — дуб морений під суперпрозорим лаком. Дзеркало «Діамант» не викривляє колір обличчя навіть під світлодіодним освітленням

«Філософія нашого бренду вибудовується на створенні унікальної комплексної пропозиції, що не має аналогів в Україні із благоустрою житлового простору. Ми реалізуємо меблі та предмети інтер’єру на основі передових технологій і власних унікальних розробок. Ми постійно розширюємо можливості кастомізації у вже наявних продуктах і доповнюємо лінійку новими, щоб задовольняти найрізноманітніші потреби клієнта, завдяки чому сьогодні, напевно, жоден наш проєкт уже не обходиться без використання платформних рішень. Мені здається, цей факт найкраще демонструє потенціал такого підходу», — ділиться Сергій Мартиновський.

Сьогодні платформа — персональне ноу-хау ELIO, що є сенсотворчим стрижнем бренду

Для самої компанії залучення платформи у виробництво створило необхідні умови, щоб грамотно структурувати й налагодити це виробництво, забезпечивши рівномірне завантаження всіх виробничих потужностей. Із таким упорядкованим і чітким алгоритмом виробництва стало набагато простіше масштабувати бізнес — сьогодні компанія активно розширюється, і одним із основних її пріоритетів є експортний напрям, вихід на міжнародний ринок преміумсегмента. Так, у Німеччині та Франції розвиток дилерської мережі ELIO HOME вже помітно вирізняється темпами і масштабами, що лише вигідно підкреслює правильність стратегії.

 

Час — найцінніший ресурс

Старанність і пунктуальність є критично важливими рисами виробника, на які зважає дизайнер. Мало створювати якісний, технологічно передовий і візуально естетичний продукт — його необхідно вписати у проєкт, що завжди супроводжується строками та індивідуальними вимогами.

«Найважливіше в нашій роботі — це звести строки і якість! Приємно знати, що в роботі над проєктом керівництво ELIO особисто тримає руку на пульсі. Працюючи з ними, ми змогли реалізувати низку інтер’єрів, у яких строки ще від початку звучали як нереальні, проте завдяки активній роботі менеджерів і оперативності зв’язку (з урахуванням перероблень і складного багатоетапного монтажу) ми вийшли на відмінний результат і встигли все в рамках домовленого строку. Працюючи з ELIO, ми проживаємо кожен вузлик, кожну деталь процесу, щоб створити ідеальний продукт, — це факт», — каже Ярослав Задорожний про свій досвід роботи з брендом.

Проєкт ObolonSKY, Київ; дизайн — INTA DESIGN

Такої оперативності та обов’язковості у веденні нішевих проєктів можна домогтися, лише маючи чітко структуровані алгоритми кастомізації — і в ELIO вони є. Платформний підхід дозволяє компанії не реформувати весь виробничий процес під кожен індивідуальний проєкт, а вести його, зберігаючи вже закладену в роботі технічну послідовність усіх етапів.

«Головна якісна риса преміального бренду сьогодні — це надійність. Вона є необхідною для великих проєктів і вимогливих замовників. Якість — це те, що на такому рівні, я думаю, вже не обговорюється. А от надійність — це те, чим компанія може й має вирізнятися. По суті, це насамперед особиста риса, проте коли ми говоримо про підприємство, то на чолі кожного з них стоїть керівник, і складається воно передусім із людей. Те, як працює компанія, — це результат симбіозу характерів усередині неї. І обов’язковість має бути частиною цього результату.

Мало створювати якісний, технологічно передовий і візуально естетичний продукт — його необхідно вписати у проєкт, завжди супроводжуваний строками

Я в роботі завжди вимагаю від виробника меблів індивідуального підходу та унікальних рішень, що бувають складними у виробництві. Коли такий предмет інтер’єру проходить повний цикл реалізації якісно та безкомпромісно вчасно — це і є надійність у моєму розумінні», — ділиться міркуваннями щодо цього питання Наталія Олексієнко.

Споглядаючи за тим, як компанія естетично осмислює власний продукт, як доповнює його сміливими технологіями і як позиціонує себе в преміальному сегменті меблевих брендів, можна було би припустити, що ELIO підходять до справи з художнім трепетом. Проте назвати їх художниками буде не зовсім чесно — адже від майстрів, що любовно виношують власні ідеї та прагнуть до естетичного ідеалу, здатного змінити світ, їх відрізняє абсолютна практичність, із якою вони це роблять. Дизайн ніколи не буде художнім творенням у чистому вигляді з тієї лише причини, що він є прикладним. Це накладає на роботу дизайнерів і виробників зобов’язання зважати на проєктні строки й обмеження, на складнощі персоналізації та вподобання окремо взятих замовників.

До ELIO звертаються, щоб на виході отримати продукт, здатний транслювати ідеї виробника з тим самим успіхом, що й відтворювати авторський задум клієнта

Це не робить дизайн сухим — навпаки, робота зі створення інтер’єрних рішень стає більш комплексною та багаторівневою. І якщо компанії масштабу ELIO вдається зіставити філософію, бізнес-стратегію і виробничі процеси в такий спосіб, щоб у кожній деталі кінцевого продукту можна було зчитати дух часу, візуальну естетику, адаптивність і надійність, то це лише підтверджує статус бренду і його заслужене ім’я.

 

 

Читайте також

За склом. Вітрини Kredence від ELIO HOME

ELIO і ноу-хау цифрової епохи: персональне VS віртуальне

ELIO. Дизайн, що не має дрібниць