«Голландський дизайн» виявляється в самобутніх, упізнаваних предметах і втілює екстраординарність. Він набув популярності ще на початку 1980-х років. Підйому національної школи дизайну сприяла Академія дизайну Ейндховена — справжня кузня талантів. Саме цей навчальний заклад свого часу успішно закінчив Піт Хейн Ейк, ставши взірцем для наслідування молодого покоління.
Ще з дитинства мріючи стати архітектором, він одночасно хотів займатися активною фізичною роботою: постійне сидіння за кресленнями було не до душі юному Пітові. На момент вступу до академії він обрав факультет промислового дизайну. І, по суті, втілив обидві свої мрії — за розробленням предметів слідувало їхнє втілення, а значить, і фізична праця. Хейн Ейку також вдалося стати архітектором: його майстерня часто займається реконструкцією старих будівель, а часом і реалізацією нових об’єктів.

Так що ж особливого в його меблях і об’єктах дизайну? За словами майстра, він завжди фантазує на тему рестайлінгу звичайних речей, які є у всіх під рукою. Його меблі — результат творчого переосмислення фрагментів… старих меблів. Так говорить Піт про ідеологію його майстерні: «Нам зовсім не хочеться робити нові речі, краще рятувати та пристосовувати старі. Таким чином, ми кардинально відрізняємося від більшості дизайнерів». Він також стверджує, що подібний підхід є вигідним і з економічного погляду.
Піт виробляє предмети меблів невеликими серіями, які сміливо можна назвати ексклюзивом. Щорічно його базова колекція поповнюється кількома оригінальними новими зразками. Дизайнер застосовує особливу техніку, так званий печворк: він майстерно поєднує в єдине полотно шматки старої деревини. Саме цей прийом змушує його столи, стільці, шафи, лави та тумби бути виразними та не схожими на меблі інших компаній.
Окрім основної серії об’єктів, Піт Хейн Ейк завжди радий співпрацювати з приватними замовниками. До нього звертаються з найрізноманітнішими запитами — від унікальних предметів меблів до корпоративного стилю.
А ось як Ейк описує свою співпрацю з брендом Veronese, чиї вироби з муранського скла відомі з 30-х років XX століття.
«Мені принесли коробку, повну шматочків скла, і пояснили, що у Веронезе є підвал, повний таких ось деталей. Це було схоже на пошук скарбів», — говорить Ейк
Колекцію світильників Піт назвав Past & Future. У майбутнє Піт Хейн Ейк дивиться дуже оптимістично: «Я не бачу жодних особливих труднощів, пов’язаних із розвитком сучасного дизайну, окрім постійних змін ситуації. Але саме в цих змінах, як показує досвід, є можливості для творчих людей».