Гігантську 12-кінечну зірку семи метрів у діаметрі підняли й установили на шпиль вежі Діви Марії лише місяць тому, незадовго до Різдва. Проте мешканці Барселони заявили, що геть не раді цій знаменній події.
До пандемії район, у якому знаходиться собор, що будується, потерпав від овертуризму — щоби помилуватись архітектурою Гауді, щоденно приходило до 60 тисяч туристів. Незважаючи на значні прибутки від туризму, місцеві жителі були вкрай невдоволені шумом і брудом.

Кришталева зірка на одному зі шпилів собору Святого Сімейства тепер освітлює нічний пейзаж Барселони
Асоціації мешканців звинувачують релігійний фонд, відповідальний за будівництво собору, в тому, що він спотворює проєкт Антоніо Гауді, встановлюючи «естетично жахливу» зірку. Хоча архиєпископ Барселони описав інсталяцію на вершині вежі, присвяченої Діві Марії, як «історичний момент після року мороку й невтомної боротьби».
Скандал довкола Нотр-Даму: проєкт інтер’єру собору викликав хвилю критики
Також мешканці подали позов до суду, намагаючись оскаржити плани зі спорудження сходів, що ведуть до головного входу базиліки. Як стверджують активісти, це призведе до знесення трьох міських кварталів із виселенням приблизно 1000 родин.

Незважаючи на те, що робочі ескізи Антоніо Гауді не збереглися, в газеті La Veu de Catalunya 1906 року опублікований ескіз, на якому, зокрема, зображена зірка на одній із шести головних веж
Нагадаємо, базиліка Святого Сімейства зводиться з 1882 року. Первинний проєкт архітектора Франсиско де Паула дель Вільяра був творчо переосмислений знаменитим Антоніо Гауді. Гауді керував будівництвом протягом двох десятиліть, а після загибелі архітектора будівництво велося з багаторічними перервами.
Саграда Фамілія стала символом багатовікового довгобуду. Собор планували звершити у 2026 році до сотої річниці з дня смерті архітектора, проте через пандемію й протести це маловірогідно.
Читайте також
Коли пропозиція значно перевищує попит. Чому виникли китайські міста-привиди