Brick in the Wall. Сучасне мистецтво та колекційний дизайн. Лекція за підтримки FunderMax і Vozianov Design

/ Технології /

Сучасне мистецтво швидше множить питання, ніж відповідає на них. Що хотів сказати Дем'єн Герст, помістивши мертву акулу у скляний куб? Якою була мета Мауріціо Каттелана, творця сенсаційного «Комедіанта»? Якщо message, що транслюється авторами, ще можна прочитати шляхом тривалих філософських роздумів, то визначити вартість сучасних артоб'єктів — завдання набагато складніше.

Чому предмети дизайну стають колекційними та виростають у ціні? Історія унікальної речі починається з галериста, який ризикнув узяти предмет під свою «опіку», і продовжується хронологією переміщень об’єкта на ринку. Провенанс (біографія) колекційного предмета пов’язаний безпосередньо з його вартістю на аукціоні. На кількість нулів у ціннику впливають і інші чинники. Комод або крісло, що відлітають з молотка, можуть коштувати надзвичайно дорого, якщо вони нетипові для свого часу, були створені для важливої історичної події або ж спроєктовані відомим дизайнером.

Настя Веснянка, маркетинг-директор ТОВ «Будівельна зірка»

Лариса Цибіна

Можна не мати коштів для придбання подібних речей через їхню космічну вартість, але можна колекціонувати знання про унікальні предмети та галереї, дизайнерів і художників, колекціонерів і аукціони. П’єр Жаннере, Аксель Вервордт, Карло Молліно, Рон Арад… Про цих та інших осіб, звертаючись до історії, говорили Лариса Цибіна й Костянтин Ковшевацький під час лекції «Сучасне мистецтво та колекційний дизайн».

Символічною точкою відліку сучасного дизайну можна вважати руйнування Берлінської стіни в 1989 р. Марш зникнення кордону між Сходом і Заходом звучить наполегливо і проникливо епохальним пінкфлойдівським «Another brick in the wall». Із процесом глобалізації, що наступає, дизайн стає інтернаціональним. Він починає вбирати риси різних традицій і стилістичних напрямів, експериментувати, грати, розмірковувати, формулювати нові закони мистецтва.

Можна не мати коштів для придбання подібних речей через їхню космічну вартість, але можна колекціонувати знання про унікальні предмети та галереї, дизайнерів і художників, колекціонерів і аукціони

Федір Возіанов (Vozianov) і Міла Шиліна

Ірина Шопа, СЕО видання PRAGMATIKA.MEDIA, та Костянтин Ковшевацький

Пізніше у світі сучасного предметного дизайну відбувається переосмислення типологій, серед яких сьогодні можна виділити такі напрями: ентропія — форми запозичуються у живих організмів, дизайн-перформанс — предмет дизайну створюється на очах у глядачів, критичний дизайн — рефлексія на актуальні події у світі, «франкенштейн-дизайн» — предмети створюються на основі речей колишнього вживання, технокрафт — об’єкти є результатом машинного виробництва та ремесла.

Архітектор Дмитро Антонюк, Леся Благая, Лариса Цибіна, Костянтин Ковшевацький і Настя Веснянка

Віталій Касинець і Наталія Сорокіна (V.K. Decoration)

Костянтин Ковшевацький та Лариса Цибіна

Віра Кубова (Kubera Design Studio interior & garden)

Олена Петреску (L. Petresku) та Ольга Набігуз (Nabiguz Interiors)

Віра Кубова, Андрій Богомолов та Алла Ботанова

Костянтин Ковшевацький

Марина Ребенок (Oriental Deco), Яна Молодих (Yana Molodykh Interiors), Тетяна Деменкова (Decor2Art) та Ірина Шопа

Художник Олександр Онищенко та Олена Нетудихата

Архітектор Андрій Богомолов та Леся Благая

Архітектор Катерина Алексєєнко, Віра Зінченко (Ratiohead) та Анастасія Гальцева

Мила Шиліна

Гості події

Цікаво, до якої категорії слід віднести м’яку авторську скульптуру Ольги Радіонової, яку художниця створила на основі матеріалів компанії FunderMax і презентувала одному з гостей під час вечора?