Великий майстер конструкцій зі скла, металу та бетону Бей Юймін народився в Кантоні (Гуанчжоу) в родині процвітаючого банкіра. Стопами батька він не пішов, а відправився в Америку вивчати архітектуру. Закінчив знаменитий Массачусетський технологічний університет, а потім і Гарвард, де навчався у Марселя Бреєра та Вальтера Гропіуса, одного із засновників школи Баугауз, чиї принципи підходу до архітектури та дизайну вплинули на розвиток американської урбаністики.
«Я вважаю, що архітектура — це прагматичне мистецтво. Щоб стати мистецтвом, вона має базуватися на принципах необхідності»
Послідовник великих модерністів XX століття та Інтернаціонального стилю Міса ван дер Рое, у своїх проєктах Бей часто використовує чисті геометричні форми, чіткі лінії, рівні гладкі поверхні, проте вміє з ними працювати так, що вони не видаються в нього нудними чи примітивними, хоча ще під час навчання його критикували за любов до традиціоналізму.
«Архітектура — це дзеркало життя. Вам потрібно лише поглянути на будівлі, щоб відчути присутність минулого, дух місця; вони є відображенням суспільства»
Один із перших проєктів Бей Юйміна, в яких починає проглядатися його потяг до архетипічних пірамідальних форм — це Східне крило Національної галереї мистецтв у Вашингтоні, побудоване як її розширення у 1978 році.
Коли архітекторові замовили проєкт бібліотеки, що носить ім’я Джона Ф. Кеннеді, через роки після трагічної загибелі американського президента, Бей вирушив до його вдови Жаклін Кеннеді-Онассіс обговорити майбутню споруду.
Сама будівля, яка кілька разів міняла в процесі своє місце розташування, збудована в 1979 році на березі океану в затоці навпроти Бостона. Це величезна дев’ятиповерхова конструкція зі скла та бетону, яка і сьогодні є сучасною, не втрачає своєї актуальності. Меморіальну функцію він виніс у величезний скляний куб, що обрамлений бетоном, а музейну експозицію й театральні аудиторії розташував унизу, в підземній частині комплексу.
Бей також є автором легендарного Залу слави рок-н-ролу в Клівленді, що вражає своєю унікальною композицією, і 367-метрової Башти Банку Китаю в Гонконгу, що стала містоутворюючим центром, з апроксимованих на всю висоту трикутників, що заломлюються.
Найскладнішим своїм проєктом майстер називає Музей ісламського мистецтва в Досі, завершений у 2008 році.
«Переді мною стояло важке завдання — охопити всю різноманітність ісламської культури. Культури воістину величезної, що починається в Іберії, проходить через Індію епохи Великих Моголів до воріт Китаю і йде далі»
По суті це та ж піраміда, складена з квадратних і восьмикутних у перерізі блоків вапняку, привезеного з Франції. Джерелом натхнення для Бея стала каїрська мечеть Ібн Тулуна ІХ століття. Для спорудження катарського Музею наприкінці набережної Корніш насипали штучний острів.
«Спочатку я думав, що найкращі приклади ісламської архітектури знаходяться в Іспанії: мечеть у Кордові, ансамбль Альгамбра в Гранаді. Але коли я заглибився в питання, то моє уявлення змінилося. Я багато разів їздив у Єгипет і на Близький Схід і виявив, що найкрасивіші мечеті — в Каїрі. Я й раніше не раз відвідував їх, але тепер глянув на них по-новому. Вони багато розповіли мені про ісламську архітектуру».
За свою унікальну кар’єру, що охоплює зміну цілих епох, Бей став володарем величезної кількості нагород, включаючи Золоту медаль Американського інституту архітекторів (AIA), нагороду Міжнародного союзу архітекторів у 2014 р., Імператорську премію Японії — Praemium Imperiale, а також Золоту медаль Королівського інституту британських архітекторів (RIBA), що вручається особисто Єлизаветою II. До речі, свою Прітцкерівську премію, отриману в 1983 році за внесок в архітектуру, він витратив на організацію стипендії для навчання китайських студентів архітектурі в США.

Незважаючи на те, що Бей «пішов у відставку» майже тридцять років тому, він, як і раніше, активно працює, допомагаючи як своїй колишній архітектурній фірмі Pei Cobb Freed, так і бюро Pei Partnership Architects, яке очолюють його сини.